Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Szölötöke hány évig birja...

A Szölötöke hány évig birja ki viz alatt ha nem volt csersavporba áztatva?

Figyelt kérdés
Tehàt ha főzés utàn naturan a vízbe kerűl?
2015. aug. 25. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Főzni se kellett volna...



Amúgy korhad valamennyire, az eredeti állapotától is függ, (meg hogy meg volt el főzve...) meg a nagyságától..

Láttam már olyat, ami minimum 10 éves volt, de pontosan nem tudom a korát.

Nekem a mostani mangrovém 8 éve van meg, erősen mállik a felülete, de nem különösebben izgat. A természetben is mállna. A szűrő meg megbírja.

2015. aug. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
A főzés igaz hogy fertőtlenít és kicsapja a fehérjék nagy részét de kárt is okoz a fa szerkezetében. Másrészről amit az iparban főzésnek neveznek az egy jó pár 6-8 órás folyamat vas, vagy fatartályban történik és gőzbefúvatással meleg vízben, tehát nem forrásban lévővel, vagy csak simán gőzölik. A szőlőtőkénél a legjobb eljárás az, ha hagyjuk teljesen kiszáradni majd tömény sós vízbe hagyjuk 1 hétig, utánna lehántjuk a felpuhult külső héjat én itt hőlégbefúvót és drótkefét szoktam használni, majd tiszta vízben áztatjuk még legalább 2 hétig( vizet érdemes párszor tisztára cserélni) itt én csersavas vizet használok de ez nem szükséges. Ha letelt a három hét akkor kiveszem és hőlégbefúvóval megpörkölöm a felszínét annyira hogy füstöljön és elfeketedjen, leöblítem és ezzel készen is van. Ennek ellenére még mindig előfordulhat hogy ki kell venni egy újabb lesikálásra de nem jellemző. Lehetőleg ne tőkét hanem gyökeret használjunk, ha nincs akkor a vastagabb tönköket ágakat keressük.
2015. aug. 26. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!