Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az ecsetalga kialakulásának...

Mi az ecsetalga kialakulásának az oka?

Figyelt kérdés
az igaz ha beviszek az aksimba egy ecsetalgás növényt akkor az ecsetalga elszaporodik a többi növényen is?
2015. aug. 29. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell behurcolni az ecset algát, hogy megjelenjen, példa növények nélküli sügeres akváriumokban is van, alga minden akváriumban lesz, az algafaj változó.


Az algát elsősorban a halak anyagcseréje során felszabaduló anyagok táplálják, de bármilyen más szerves anyag bomlása is táplálhatja őket, akár a sima csapvíz is, vagy nővények, fák bomlása.


Háttérbe szorítani őket fejlődő növényzettel, rendszeres vízcserével, lehetőség még a költséges kémiai szűrés, de kevesen választják, mert rendszeres ellenőrzést igényel, írtam mert létezik, a növényes megoldás szebb, és olcsóbb.

2015. aug. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az a baj Joci hogy nálam fejlödik a növényzet meg heti részleges vizcsere is meg van. De szemmel láthatóan a növényeim levelén ecsetalga van ilyen szörös izé gondolom az az. Se zöld se barna alga nincs de ez az ecsetalga nem akar eltünni.
2015. aug. 29. 18:16
 3/6 A kérdező kommentje:
főleg a bacopán van sok , de a vizihortenciám és a cryptom levelén is véltem felfedezni
2015. aug. 29. 18:17
 4/6 anonim ***** válasza:

A bacopát lehet tükrözni, vagyis az egészséges új hajtásokat mellé ülteted, több hasonló növény kellene, ami intenzívebb fejlődésű, és szár osztással szaporítható.


Csináltam egy ecset alga tesztet, betettem egy rendbe tett akváriumból maradt ecset algás köveket,(1 kép) virult az ecset 1-2 hónap múlva,(2.kép) de nem terjedt át az intenzíven fejlődő növényzetre,(3.kép) egy mozdulattal eltávolítottam a köveket(4.kép) Eltelt majd fél év és sehol az ecset(5.kép)


[link]

[link]

[link]

[link]


Nézd meg az első, és a negyedik kép közötti növényi fejlődést, az gátolta meg, hogy tovább terjedjen.


5.kép, helyett videó: https://www.youtube.com/watch?v=fKATY6gT77E sehol 1 száll ecset alga.


És így indult az akva: https://www.youtube.com/watch?v=tE-cosZwABQ

2015. aug. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Több ok lehet.

Sok a nitrát, és hozzá kevés a kálium, micro elem. Az is lehet, hogy sok a vízcsere, és így kevés nitrát marad, nem elég a növényeknek.

Nem megfelelő az akvárium növényzete, nincsenek benn a terheléshez méretezett növények.

Gyakori a metszés hiba, erre úgy 2014 közepén jöttünk rá, korán metszik ki az algás levekelket, így a metszett növény nem tud regenerálódni, majd a helyett, hogy uj hajtásokat hozna, még algásabb lesz.

Pár akvánál bejött a metszés hiba, és ki tudott jönni az algából, azóta sok sikeres akva van, igaz van akinél 2 hónapba telt de azóta algamentes az akvája.

2015. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csinálj brakkvizi akváriumot (félsós vízzel és korallzúzlék talajjal), abban nem marad meg az ecsetalga. Valamiért kevés embernek van brakkvizi akváriuma, pedig Black mollyt is lehet tartani benne, meg van még jó pár brakkvizi hal.
2015. aug. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!