Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Majd' 2m magas toronyakváriumb...

Majd' 2m magas toronyakváriumba milyen halakat lehet tenni?

Figyelt kérdés
Elterveztem hogy a szobám egyik sarkába csinálok egy szép kis akváriumot, mert túl üres és úgyis pár éve már nem tartok halakat, vissza akarok térni hozzájuk. Ma láttam egy eladó háromszög alakú sarok akváriumot, majdnem 2m magas, de viszont a háromszög szárai csak 60 centisek. Elsőre nagyon megtetszett, jó lenne bele egy szép Amazonas-biotóp vitorlásokkal, netán diszkoszokkal. Hatalmas akvárium, a 2 méter egy tónak is majdcsak a becsületére válik. Viszont most gondolkozok, hogy lehet hogy az alapja túl kicsi, és ebben egy darab nagy méretű hal sem fér el, amiket felsoroltam, hiába a több száz liter víz. Esetleg valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, hogy egy ilyenben hogy is lehet tartani halat? Sehol nem találok információt arra vonatkozóan, hogy inkább a hossznak kellene nagyobbnak lennie mint a magassásnak. Jelenleg még nagyon hezitálok, de ugye jól érzem hogy egy ilyen paraméterekkel rendekező akvárium a halakra nézve mégsem túl jó ötlet?

2015. aug. 31. 00:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag nem tudod beültetni a növényeket, nem tudsz talajt porszívózni, metszeni, berendezést átrendezni, halat kifogni, külső szűrőt alkalmazni(esetleg ha alsóbb részen megfúrod két helyen, de ez macerás egy kész akváriumnál). A vitorlások és diszkoszok ugyan tényleg magas testű halak, de ettől függetlenül ők is hosszában úsznak. Ekkora halaknál pedig 60 centi, akárhogy is nézzük, 2 farokcsapás ha meglódulnak.

Én nem ajánlom, hogy megvedd.

2015. aug. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a megerősítést, valahogy én is igy gondoltam. Nagyon jól néz ki meg minden, de ha a hasznos teret vesszük, akkor nem nagyobb az akváriumom egy 30 literesnél. :)
2015. aug. 31. 00:51
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Ebben max az algázók éreznék otthonosan magukat. Nem is akarok belemenni a fejtegetésbe, ezt nem szabad megvenni, a kolléga szépen felvázolta miért nem.
2015. aug. 31. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!