Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen haleledelt?

Osynho kérdése:

Milyen haleledelt?

Figyelt kérdés
Szumi, xipho, páncélosharcsa halaknak milyen eleséget vegyek a fagyasztotton kívül? Sera, jbl, tetra? Melyik a bevált? Gyártókon belül lemezes, szemcsés? Spirulina? Növendék szumiknak megfelelő, ha összemorzsolom a lemezes tápot?
2015. aug. 31. 02:03
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Mivel minden halad mindenevő ezért én a spirulinát ajánlanám lapkás és tablettás formában is. A xifók inkább a lemezeset, a harcsák inkább a tablettát eszegetik, ezért lenne érdemes mindkettőből venni. Mindegy melyik gyártótól veszed az a lényeg, hogy legalább 30%-ban tartalmazzon spirulina algát. Az afrikai sügéreknek, vagy a tengeri halaknak ajánlottak neked is jók, mert az algán kívül, rákot, halat, kagylót, stb tartalmaznak. A szumik jobban kedvelik a süllyedő granulátumokat, eleinte apróbbat később már közepeset kell venni. Ennél is mindegy, hogy melyik gyártót választod, a felsoroltak közepes és jó kajákat csinálnak. Nálam bevált még az O.S.I. Omega, Tropical, Hikari és némelyik Panzi is. A szumik imádják a fagyasztott reszelt szívet. A harcsákat néha érdemes megkínálni egy kis forrázott, félig főtt zöldséggel pl cukíni, spenótlevél, zöldborsó. Nem lesz gondod az etetéssel, mindegyik halad jó evő és nem is válogatósak, bárhol megtalálják a kaját csak a célszerűség miatt ajánlottam több félét. Koplaló napot érdemes tartani a szumik miatt mert ők hajlamosak az elhízásra. A xifók és a harcsák találnak maguknak kaját az akváriumban is ezért ha a sumik már nem úsznak a kajára többet nem kell adni. Azt akartam mondni, hogy óvatosan etess.:D Természetesen nem egyszerre kell megvenni mindent, szépen lassan ahogy a pénzed engedi, érdemes több félével etetni felváltva ez a fagyikra is érvényes. Még egy tanács a fagyasztott kaját mindig olvaszd fel és mosd ki folyóvíz alatt, csak ezután etess vele, főleg a tubifexet és a vörös szúnyoglárvát.
2015. aug. 31. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részeltes választ! Persze, a mennyiségre figyelek, könnyen zavarosodhat a víz a túletetéstől. Most fogyott el pár rajta táp, ezért kérdeztem rá. Sera Vipan, FIX 2-es méretű szemcsés, meg egy Tetra szemcsés. Spirulinát akkor mindenképpen veszek, fagyasztott tubi és vörös szúnyoglárva marad heti párszor + igyekszem több zöldséget betenni.


Kicsi (4-5mm-es) szumikat mivel érdemes etetni? Van pár túlélő a nagyok között, remélem már megmaradnak, nagyon aranyosak, viszonylag szépen fejlődnek. Egész nap csipkedik a növényzetet, a maradékból élnek + Vipant morzsoltam nekik eddig, ez megfelelő?

2015. szept. 1. 10:16
 3/4 A kérdező kommentje:
A szumik elképesztően falánkak. Egy ideje minden tápot a víz alá nyomok, hogy a páncélosokhoz süllyedjenek, egyébként nem sok jut az aljára. :) Szegények nem is nőnek úgy, ahogy szeretném és félénkek is kicsit, gondolom ez azért is lehet, mert csak 3-an vannak. Mostanában bővítem a csapatot. :)
2015. szept. 1. 10:23
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Erre való a jól süllyedő algatabletta, mármint a harcsáknak. A kicsiket vágott tubifexsszel,szúnyoglárvával is etetheted már, de keltetett sórákkal, vagy koptatott sórákpetével is a morzsalékokon felül. A szumik képesek bezabálni, őket célszerűbb többször kis adagokban etetni felnőtt korban is. Lényeg, hogy fagyit és tápot is adj,lehetőleg minél változatosabban. Ha a xifók elkezdik az ellést, kishal is lesz a terítéken bőven. Ha veszel tüskéshínárt pár darab túlélheti a szumikat.
2015. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!