Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért vakarózik a halam? Mit...

Miért vakarózik a halam? Mit tehetnék? 1 - 2 napja csinálja.

Figyelt kérdés
2015. aug. 31. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Parazita gyanús.

10 literenként tegyél bele 1 evőkanál sima konyhasót, és emeld meg egy kicsit a hőmérsékletet. (bár gondolom amúgy se hideg)


Kb ennyit rövid távon.

Ezután pedig komolyan mérd fel az aksi állapotát.

Tartott fajoknak optimális e a környezet, a társítás, jó minőségű e a víz, megfelelő e a szűrés, minőségi e az étrend, stb...

Ennek többnyire oka van, jól tartott halakat ritkán megy parazita.

Nem kizárt, de ritka.

2015. aug. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*-ra
2015. aug. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A só elpusztítja a parazítát?Különben eddig nem volt ilyen jelenségem 3 éve akváriumozok. 1 hete vettem új halat. Lehet,hogy ő általa került bele az élőskődő?
2015. aug. 31. 19:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Az új halat be kéne tenni otthon egy üres karantén akváriumba 2 hétre mikor megvetted, az idő alatt kiderül hogy van e neki valamilyen betegsége.


Elméletileg a boltnak is kéne karanténoznia, de az sem jellemző. Nem szokták karanténozni, nyugodt szívvel eladják a beteg halat, sőt ha rákérdezel le is tagadják hogy beteg volt.


Édesvizibe nekem még nem volt darakórom.

Tengeri halból vettem már olyat ami vakaródzott.


Ez a hal a boltban nagyon aktív volt, de egészségesnek láttam. Itthon jöttem rá hogy mért olyan aktív. Mert ideges hogy viszket a hasa. Telefonon megkérdeztem, mit tegyek, erre azt a segítséget kaptam, hogy: - Mi semmit nem szoktunk csinálni a halakkal. Itt még nem volt beteg. Najó, mondom kösz. Letettem.


Felhívtam egy másik boltot, aztán ott vettem egy parazita ölő folyadékot, amivel pár napig kellett kezelni az akváriumot. A kezelés után önteni kellett bele új baktériumkultúrát, mert az a szer a baktériumokat is kiirtotta. Amíg kezeltem, és utána is még 2 hétig betettem egy levegőztetőt, nehogy kialakuljon oxigénhiányos állapot az akváriumban, amíg a hasznos baktériumok újjáépülnek. 4 halam van ebben az akváriumomban. Nem kapta el a többi a betegséget és az új hal is meggyógyult. Hát én sem karanténoztam, de így akkor "gyógyszerre" kellett költeni.

2015. aug. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A só valamennyire kordában tartja őket, így talán nem burjánzik el a betegség.


Elpusztítani komoly gyógyszerek tudják, amik az összes szűrőbaktériumot is kinyírják, tehát egy teljes restart kell a kezelés után úgy, hogy a halak már az akváriumban vannak, és nincs bejáratási idő.

Sok esetben ez végzi ki az akváriumot, úgyhogy egyáltalán nem veszélytelen procedúra.

Így, hogy még "csak" 1- napja vakaróznak, talán megúszható a drasztikusabb kezelés.

2015. szept. 1. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a vakarózás érdekes dolog. Pár filmet láttam a tanganyikai-tavi sügérekről és nagy meglepődésemre, a vadon élő halakra is jellemző. Azóta nem sózom a vizet ha vakaróznak.
2015. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!