Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100L akváriumomba van 2 kék...

Ancsatattoo kérdése:

100L akváriumomba van 2 kék és 2 arany gurámi. Mennyi és milyen halakat tehetnék be még melléjük?

Figyelt kérdés

2014. júl. 28. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:

én egy csapat páncélosharcsát mondanék /kb 10 db/

vagy 5-6 páncélos harcsa v. ugyanennyi khuli-khuli és melléjük pedig 5 törpeszívóharcsa v. valamiféle csapathal abbol is 6 ot mondjuk, szóval ilyen kis may 5 cm re növő halakból raknék 10-12db ot és max 2 fajt :) remélem segítettem, diszhal.info-n nézelődj kicsit, meg youtube.on is csekkold le amiket írtam :)

2014. júl. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gurámiknak kicsi 100 liter szerintem. Mást nem tennék már melléjük ,esetleg valami talajlakót.
2014. júl. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
talajlakóm az van...köszi mindenkinek a segítséget
2014. júl. 28. 14:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell több hal. A 4 gurámi 15 cm lesz idővel. Teljesen belakja a 100 litert, sőt kicsi is lesz nekik.
2014. júl. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Neked végül is kék gurámid van, egy színváltozat az arany.


Én 3 gurámira számolok 1 darab fagyasztott artemiát, vagy kriilt, ha vannak talajlakók példa páncélos harcsák akkor napi 2 kocka kell majd.

A két kocka viszont óriási teher a víznek, erős szűrés kell, mindenféleképp külső szűrő.

4 gurámi mellé semmilyen hal nem kell az úszótérbe, rengeteg növényt tegyél, hólyagos vizikehely, vallizneria, tüskés hínár, többféle cryptocoryne, a hímek kergetik a nőstényeket, és egymást, kell a menedék nekik.


Kevés növényzettel, esetleg gyengébb szűrővel, gurámiknál komoly ammónia, nitrát problémák szoktak lenni, rengeteg alga kíséretében.

2014. júl. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kb ez a viselkedésük : http://www.youtube.com/watch?v=p1fAae_rfzI


2 éves gárda, az öregebbek máshol vannak, esznek, kötekednek, keresik a kaját, lesik minden mozdulatodat, védik a kiválasztott sarkukat, növényüket, aktívak, talajkakokón kívül nem igazán kell más melléjük, nagyon belakják neked a 100 literes akvát, csak figyelj a vízterhelésre.

2014. júl. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!