Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha pl van egy külső szűrő ami...

Ha pl van egy külső szűrő ami rég volt tisztítva és már nem olyan hatékonyan szűri a vizet mint régen az milyen következményekkel járhat?

Figyelt kérdés
pl stagnálhat a növények nővekedése vagy lassabb lehet ? mert nem igen nőnek a nővényeim metszés után és nem tudom az okát csak erre foghatom mert novemberbe lesz egy éve külsőm hogy nem tisztitottam.
2015. szept. 4. 19:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Elsősorban az áramlás csökkenése okozhat problémát, 3 feladatot lát el a szűrő.

Oxigént old be valamint co2-t a légkörből, mellé a gázok kiegyenlítésért is felel, a növények éjszaka oxigént vesznek fel, és co2-t adnak le, nappal meg fordítva, ha olyat észlel valaki, hogy fölfelé merednek a levelek, főleg a bokros növényeken látni, akkor gyengén működik az éjszakai gázcsere.

Másodsorban fizikai szennyeződést gyűjt, mulmot, gyenge áramlásnál ezt gyenge hatásfokkal végzi.

Harmadsorban biológiai szűrést lát el, egy régen takarított szűrő könnyen bypas üzembe lép, ami egy egérutat jelent, a víz elkezdi kikerülni a szűrőanyagokat, rekeszeket, erre a rekeszek közötti rések adnak lehetőséget.


Mindenkinek egyénileg kell eldönteni, mikor nem tudja már ellátni a 3 funkció közül valamelyiket, ha ugy itéli meg akkor takarítani kell a szűrőt, 1 év az sok idő, szerintem esedékes lesz.

2015. szept. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!