Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állandóan begyullad a külső...

Állandóan begyullad a külső hallójáratom, bedugul, zúg, viszket. Az orvos szerint fogékonyabb vagyok rá, de régen nem volt ilyen problémám. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
A fül- orr- gégész azt mondta ha tudná mi okozza ezt, akkor már nem itt dolgozna. Most akkor ez micsoda? 17 éves vagyok és 15 éves korom óta van ez a problémám. Pl most 2 hónapon belül 3. alkalommal gyulladt be a külső hallójáratom. Mi jelenthetne végső gyógyulást? Nagyon zavaró

#fulgyulladás
2013. máj. 27. 18:43
 1/2 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy pont ez a probléma miatt, kerülöm, hogy víz menjen a fülembe, nem piszkálom, nem nyúlok bele és nincs ehhez hasonló betegségem se bőrbetegségem.
2013. máj. 27. 18:46
 2/2 anonim válasza:

Szia

Nekem is volt hasonló problémám. Pár hónapja otitis externát, tehát külső fül gyulladást diagnosztizáltak nálam. Egy hétig mindennap mehettem az SZTK-ba, mert tisztítani kellett fülemet, meg tettek bele gyógyszerrel átitatott gézcsíkot. Mellette 2 hétig szedtem antibiotikumot ( Aktil Duo).


Mellette saját szakállamra elkezdtem homeopátiás gyógyszert szedni, hogy gyorsabban gyógyuljak: graphites ( 15 CH) és belladonna ( 15CH ). Az első fülproblémákra van, a második pedig fájdalom- és gyulladáscsillapító.


Az orvos szerint egy begyulladt csomó volt a fülemben, ami vagy magától kifakad, vagy kivágják, vagy elmúlik. Végül nagy nehezen elmúlt de még mindig érzékeny a fülem. Szerencsére azóta nem gyulladt be egyszer sem. A hidegre és a melegre is érzékennyé vált, és nem szereti a nedvességet sem. A patikában lehet venni füldugót, és azt használom fürdéskor és hajmosáskor, és akkor is, ha strandra megyünk és mindig megbizonyosodom róla, hogy helyesen tettem-e be, mielőtt víz érné a fülemet.


Szerintem érdemes lenne neked is ezt a két homeopátiás szert kipróbálni.

Itt találsz infókat (Homeopátiás elsősegély a fülnek): [link]


Remélem, segítségedre voltam :)

2013. aug. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!