Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért zavaros az akvárium...

Miért zavaros az akvárium vize? "különleges eset" Bővebben lent:

Figyelt kérdés

Adott egy 50 literes akvárium egy kis szűrő volt benne aminek el kellett volna vinnie így is, de mivel folyton elakadt, meg meg már kezdte felmondani a szolgálatot, vettem bele egy JBL cristal profi i100-as szűrőt. Kb 4x akkora a szűrő felülete az előzőhöz képest. (ne kérdezzétek h raktam bele egy 32 centi magas akváriumba megoldottam) Már egy hónapja ez az új szűrű. Kapott baci oltást is. Jól össze retkeztem mindenütt az előző szűrő szivacsával, sőt felaprítottam és bele raktam az új szűrűbe, és hát várnám a csodát amilyen ódákat zengtek erről a szűrűről, de valahogy nem akar elérkezni. Az akváriumra ha szemből ránézek nem lehet látni, hogy a víz nem "tiszta" viszont ha oldalról belenézek homályos apró kis fehér barna kis pontokat lehet látni, meg ahogy alulról a mulm felkavarodik és nem szívja be forgatja körbe. Az akváriumon esőztetővel megy, az esőztető ráfúja a túlsó oldalra a vizet aztán neki ütközik és alulról jön vissza, de a szűrűhöz nem jut el csak forgatja körbe.


A talaj az JBL manado ista shrimp soil-al összekeveredve olyan 3:1, 4:1 arányban a manado van többségben... azért van ez így mert megrepedt a 30 literesem és a fele talaj ez, a másik fele meg a másik volt. Mikor szétszedtem az előző akvát nem akartam kidobni azt a 2 talajt. Gondolkodtam már azon is, hogy az ista shrimp soil okozza a homályosságot, mivel az egy sárgolyó és ha az ember megpiszkálja feloldódik. A halnépesség 8 db erythromicron meg egy anci cseresznye garnélákkal. Az akvárium élővilágának semmi baja nem tapasztaltam változást a viselkedésükben rossz irányba. A garnélák mindig szem előtt vannak nem bujkálnak. A halak néha igen, de ez az erythromicronnál megszokott.


Szóval mit tudnék csinálni, hogy ez a homály megszűnjön?



2015. szept. 26. 16:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mikor üzemelted be a szűrőt, hogyan takarítod, milyen időközönként mennyi vizet cserélsz, mennyi vizet forgat gyakorlatilag a szűrő?
2015. szept. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egy héten egyszer 50% a vízcsere... egy hónapja megy a szűrő, de ezt írtam is... Eddig nem volt szükség a takarítására mivel nem volt rajta akkora szennyeződés csak nyálka, de azt nem nyomkodom ki... egyébként meg akvárium vízben szoktam kicsit kinyomkodni a szivacsot. A tápozás miatt van 50% vízcsere olyan 7-8 mili profitot kap a víz minden másnap...
2015. szept. 26. 16:39
 3/16 A kérdező kommentje:
a szűrő 800 liter/órára képes olyan sacc per kb a felével szokott menni
2015. szept. 26. 16:41
 4/16 anonim ***** válasza:
Mekkora a fény, hogy ennyi táp kell?
2015. szept. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hány watt, hány óráig, milyen színhőmérséklettel? (Fénycső típus?)
2015. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
2db 15w t8 fénycső 6500 kelvines. A világítás 8-10 órát megy egy nap.
2015. szept. 26. 16:58
 7/16 A kérdező kommentje:
jaj bocs hülyeséget írok 0,7-0,8 mili minden második nap
2015. szept. 26. 17:10
 8/16 anonim ***** válasza:

Hát először is, 1 hónap még nem egy eget rengető időtartam egy aksi életében, úgyhogy egy vadi új szűrőtől 1 hónap múlva ne várj csodát, bár az igaz, hogy valami változást már fel kéne fedezni.



Nem tudom, megoldásra találsz e a válaszomban, csak a gondolataimat tudom leírni.

Elsősorban lebegő algákra gondolok.

Azok attól lehetnek, hogy jut nekik tápanyag.

Az meg attól lehet, hogy vagy eleve sok, vagy a növények (más anyag hiányában, pl makro elemek, szén, fény, vagy pusztán a fajtájuk növekedési üteme, vagy mennyiségük miatt) nem tudják felvenni.


Általánosan heti 1-szer kéne 10 ml 100 literhez, te meg heti 3-4 alkalommal adagolsz 7-8 ml-t 50 literhez.


Tehát a gyári ajánlás 5-szörösét adagolod, pedig a körülményeid egyáltalán nem mondhatóak átlag fölöttinek. Ha a gyári ajánlást nézem, akkor ezt a táp mennyiséget 1 w/l fölötti fényerő, és nagynyomású CO2 rendszer esetében sem föltétlenül kéne adagolni.


Első körben ráállnék heti 2×2-3 ml tápra, és heti 2×20% vízcserére.

Így mehetne az akvárium 1 hónapig, aztán meglátnád , merre halad a folyamat.


Olyan is lehet, hogy más táp hiánya miatt nem tudnak megfelelően nőni a növények, és így elég erős konkurenciát teremteni az algáknak. Ha megvártad az 1 hónapot, és sehova nem javul semmi, akkor kipróbálhatnál olyan dolgokat, mint pl easy carbo adagolás, makro elemes gyökértáp, vagy pl a világítás időtartamának a csökkentése.


Ezekre a kísérletezésekre mondják, hogy az akvárium türelemre tanít, mert igazából az lenne a legcélravezetőbb, ha ezeket egyesével próbálnád ki, melyik, milyen hatással van az aksi életére, csak éppen az aksinak megvan a maga biológiai ritmusa, így minden egyes változtatásra heteket kell várni, hogy az "beérjen" és elkezd látni az eredményét.


Illetve még egy ötlet, "optikai tuningban" sokaknak segített már a szat gyanta, amit a moduláris szűrődbe akár be is tudnál rakni.

Ha speciális jellegű a homály, akkor valóban sokat segíthet, de tudni kell róla azt a hátrányt, hogy megköti a növények számára is fontos nitrátot, úgyhogy nem szabad túlzásba vinni a használatát!


Viszont mivel valószínűleg amúgy is lebegő algáid vannak, akár jó is lehet bevetni a szat-ot, hiszen megkötné az algák elől a tápanyagot.


Mindenesetre én biztos hogy azzal kezdeném, hogy töredékére csökkenteném a növénytápot, és konstansabb vízminőséget csinálnék, a vízcserék több részletre osztásával.

2015. szept. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Na b.meg a helyiértékedet, én meg járatom a pofám fölöslegesen.
2015. szept. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

De ezzel együtt is tartom az elmondottakat, csökkentsd a tápot, és a fény időtartamát, és oszd szét a vízcseréket.

Esetleg szat.

És minden változtatásnak hagyj időt, hogy kiforrja magát.

2015. szept. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!