Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ilyen algairtót nyomathatok...

Ilyen algairtót nyomathatok az akváriumomba, vagy ez is megöli a biologiai bacikat?

Figyelt kérdés

[link]


Köszi!


2015. szept. 29. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
milyen algád van?
2015. szept. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
agancs vagy ecsetalga de nem tudok tőle szabadulni hiába veszek még gyorsan növő növényt az is algás lesz és stagnál vagy alig alig nő.
2015. szept. 29. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Van olyan algairtó ami szalicil sav alapú, az nem árt a baktériumoknak, de nem tudom, hogy ez milyen, meg kell kérdeznek valakit.


Az alga irtó nem sok mindent ér, ha nem változnak az akva hibái, jobb, több növénytáp, jobb szűrés, esetleg több vízcsere.

Az alga hasznos, mert olyan vegyületeket köt ami a halakat mérgezné, növényekkel szembe lehet szállni vele, de ahhoz a víznek tartalmaznia kell a növényeknek hasznos tápanyagokat, akkor tudják felvenni a keletkező, algásodást okozó ammóniát-nitrátot foszfátot.

A növénytápokból csak a vas ami algásíthat, ha valaki ész nélkül adagolja akkor szállhat el az optimális vas szint.


Persze kell optimális fény is, hogy megfelelően fejlődjenek a növények.


Tehát értelme nincs az alga irtónak, csak ha minden más rendbe van.

2015. szept. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Easy-life Algexit" ez szalicilsav alapú, nem öli a szűrőbaktériumokat mint a réz alapú algairtók.


Én mondjuk soha nem használnám ezt sem, meg nincs is értelme használni, akinek tudom, hogy bevált az is változtatott a tápozáson, világításon, vízcserén, és így sikeres volt, de nem használja utána.

2015. szept. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

ha nem olvastad még akkor itt van ez.valamit segithet.szerintem

2015. szept. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!