Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit jelent az, hogy a lámpa...

Mit jelent az, hogy a lámpa gyujtópatronos rendszerü?

Figyelt kérdés
2015. okt. 3. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:

T8-as fénycső, régi típusú működése, nem túl hatékony, elavult.

Több energia megy hőre, kevesebb fényre.

És nehezebb is, összességében.

Viszont az összetevő alkatrészeket (fojtó trafó, gyújtópatron) akárhova lehet tenni, így pl egy akváriumnál nem föltétlenül a tetőt nehezítik, és fűtik, mert messzebbre is beköthetőek.

(Mondjuk a gyújtó speciel pont könnyű, de a trafó nehéz és meleg.)


Ezt váltotta le az elektronikus előtét.

Ebben össze van építve minden. A komolyabb, strapabíró önálló darabok elég nehezek, és melegszenek is, de összességében nem annyira, mint a régi módszer.


A gagyibb, gyengébb modellek, főleg amelyik nem különálló, és otthon szerelhető, hanem a fénycsővel egybeépített, azok viszont már nagyon könnyűek.


Ilyenek pl a "bútor világító" vagy "konyhapult" világító fénycsövek lámpatestei, amiknek a foglalatába van építve az adott teljesítményű fénycsőhöz illő elektronikus előtét.


Vagy ilyen a kompakt fénycsöveknél (energiatakarékos izzók) az a rész, ami az üveg fénycső, és a fém menetes rész között van az a fehér műanyag rész, oda van beépítve az előtét.


T8-tól modernebb (legelterjedtebb a T5) szabványokat már csak elektronikus előtéttel lehet működtetni.

2015. okt. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
...mondjuk a kategória választásod érdekes, kevés akvarista használ már ilyet, (őszintén szólva szerintem sokan a létezéséről se tudnak) részletesebb választ szerintem valami elektronikai kategóriában kaphatsz.
2015. okt. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem sincs ilyen csak az egyik lámpáról ezt olvastam, és nem tudtam mit is jelent. Köszönöm a választ.
2015. okt. 3. 19:53
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Egy rövid cikk a különbségekről, hátrányokról, amit én se tudtam.

2015. okt. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az elektronikus előtét is el lehet helyezni bárhol, nem kell, hogy a fénycső mellett legyen közvetlenül, csak akkor merev rézdróttal kell összekötni (olyannal ami a falba is van a 230V konnektoroknál).
2015. okt. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!