Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumom víze zöld színű...

Az akváriumom víze zöld színű lett. Mitől alakulhatott ki?

Figyelt kérdés

70 litereses 7 molly van benne meg egy anci. Eheim 160as szűrővel. természetesen élő növények vannak bazalatos kavicsos talaj és napi 2szer etettem reggel este annyit hogy le se sülyedt a kaja már megették. Ártalmas ez a halakra nézve?


Hogy távolítható el az ilyen? Mi lehet a kiváltó ok? Az algaölő szerek hatásosak? (Pl. Az ilyen: tropical aqua care algin) A halakra nem ártalmas?



2015. okt. 6. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a fény nem megfelelő. A színhőmérséklet és/vagy a mennyiség nem passzol.

Nem, a halakra nem káros. Különben nem árulnák őket.

Én is használtam amikor algásodott az előző akváriumom és megelőzésként most is használok. Csak én Easy-life Algexit-ot...

2015. okt. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az esetek jó részében megöli a halakat, az algairtó, majdnem mindegyik flakon hátulján olvasható, hogy "minden élő vízi szervezetre veszélyes"

Sok algairtó réz alapú, ezt használják családi medencékbe is, nem kíméli a biológiai szűrést, így nagy az ammónia, nitrit mérgezés esélye.


Vannak szalicilsavas algairtók, ezek nem ártanak a biológiának, viszont a kiváltó okot nem szüntetik meg, így az ölhet, az algák által kötött ammónia felszabadul, és mérgezést okoz, illetve komolyabb algásodást


A zöld víz egy pofon egyszerű dolog, csak megfelelő szűrés kell hozzá, az algairtó nem javít a szűrésen, a zöld alga így hasznos, mérgező vegyületeket köt.


Van olyan, hogy valakinek brutál szűrővel is gyenge a biológiai szűrése, mert ahhoz megfelelő gondozás is társul. több dologra kell figyelni.

2015. okt. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló által javasolt "Easy-life Algexit" pont szalicilsavas, így nem öli a szűrőbaktériumokat, de a körülmények javítása nélkül az is káros.
2015. okt. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És hogyha sűrűbben cserélnél vizet? Azt próbáltad már?
2015. okt. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
bemohásodott
2018. febr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!