Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről a párosítá...

Mit gondoltok erről a párosításról?

Figyelt kérdés

Egy 240 literes akváriumba kerülne, kb 20-30 db Zöld neonhal, 10-12 db Zebradánió, Amano, Tigris vagy Red cherry, és 10db Törpe szívóharcsa. A dániókról hallottam, hogy hevesebb vérmérsékletűek, de nem agresszívek, ezért gondoltam Zöld neonok mellé. Jól kijönnének egymással ezek a fajok? Mi a véleményetek?

Köszönöm a válaszokat! :)



2015. aug. 23. 00:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vörös neonom volt már zebrával, de semmi gondjuk nem volt egymással, a zebrák inkább a felszín közelében úszkáltak, a neonok a középső részen, nem zavarták egymást egyáltalán.
2015. aug. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem lényeges a biotóp jelleg akkor egy ekkora akvárium mindegyik felsorolt halnak és garnélának tökéletesen megfelelő lehet egy köztes értékű vízben. A köztes érték alatt azt értem, hogy erősen szűrt, oxigéndús, 24-25 fokos tiszta csapvíz, hacsak nem túlságosan kemény felétek. Sűrű növényzet mellett lehetőleg lebegő, vagy úszó növényzet is legyen, valamint mohafélék. Ajánlatos lenne egy külső és egy olcsóbb belső szűrő is, valamint esőztető amelyik fodrozza a felszínt és lehetőleg hosszanti irányban (ez főleg a dániók miatt fontos).10-12 fős csapatban a dániókkal semmi gond nincs ők csak akkor komiszkodnak ha nincs, vagy kevés a csapattárs. A dánió rajba tehetsz leopárdokat is a neon rajba kék neonokat is ha tetszenek. A garnélákat is lehet vegyesen.
2015. aug. 23. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez nem párosítás mivel nem két fajt soroltál fel, hanem lényegesen többet.
2015. aug. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Van egy külső szűrőm, Atman CF-1200. Miért fontos a dánióknak, hogy fodrozva legyen vízfelszín? Nem elég jó az áramlása a külső szűrőnek?

Tehát nem probléma ez az összeállítás, csak mert nem akarom túlzsúfolni, de azt sem akarom, hogy úgy keljen keresni a halakat. :)

2015. aug. 23. 15:46
 5/12 anonim válasza:
Ennyi hallal nem lesz túlzsúfolva, én azt mondom még tehetsz is hozzá mást is, pl:plattikat, xifókat, fenékevőket, vagy más csapathalat: rózsalazacot, bettát, vitorláshalat, stb..
2015. aug. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
Nem szabad ebbe több halat tenni, hacsak nem csökkenti a kérdező a mostani létszámot. Azért itt közel 50db 3-4 cm halról beszélünk és egy csapat garnéláról. Ha a halak cm/liter arányát nézzük csak mint iránymutatót, ez 50db 3,5cm hal esetében 175 liter és a garnélák. Nem lesz ez üres így sem. A szűrőd önmagában is elég, ehhez nincs szükség belső rásegítésre az viszont mindenképp jó ha használod az esőztetőt. Azért hasznos a felszíni áramlás mert a dániók gyors folyású vizekben élnek imádnak az áramlásban úszni és igénylik az oxigéndús kristálytiszta vizet, ha ez legalább 22-23 fokos más igényük szinte nincs is a vízzel kapcsolatban. Kicsivel melegebb víz kell a többi halnak ezért írtam, hogy a 25 fok körüli mindegyiknek még megfelelő alsó és felső határon. A garnélák és a szívóharcsák is hasonló gyors folyású folyókban, patakokban élnek. A felszín fodroztatása a lejjebb élő halakat kevésbé zavarja, jelen esetben a zöld neonokat, ők inkább a lassú áramlást kedvelik ami meg is valósul a középső és alsó vízrétegben ha a felszínt fodroztatod hosszanti irányban. Nem kell hullámokat vernie, csak mozgassa kicsit a felszínt az esőztetőből kiáramló víz.:D
2015. aug. 24. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
néláknál arra kell figyelni hogy olyan fajok legyenek egy tartájban , amik nem tudnak egymással szaporodni hogy ne jöjjön ki selejt állomány.
2015. aug. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, csak hosszában tudom elhelyezni az esőztetőt, keresztbe nem fér be sajnos. Tartanám azt a 30-40 db zöld neon illetve dániót, a többi pedig talajlakó lesz. Szerintem sem lesz üres, remélhetőleg lesz helyük a neonoknak rajban úszni, próbáltam úgy kialakítani a berendezést. :)

Ezek szerint garnélákat ne tartsak vegyesen? Hogy lehet elkerülni, hogy ne párosodjon két faj?

2015. aug. 25. 16:37
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
Az amano nem fog szaporodni max bepetésedik, nekik brak víz kell a szaporodáshoz, a redekkel amúgy sem párosodna, sem a tigris, sem az amano.A tigris garnélának lágyított és enyhén savanyú vízre van szüksége, kemény és 7ph feletti vízben sokáig élni sem fog nemhogy szaporodni. Nem túl kemény semleges ph tiszta és jól szűrt 20-24 fokos csapvízhez már elég jól alkalmazkodik. Szóval nálad nem kell félni attól, hogy hibridek születnek. Az egy fajon belüli színváltozatoknál kell figyelni a keveredésre, bár nekem tetszenek a kevert színű garnélák is.:D Tény, hogy aki tenyészteni akarja őket, ott fontos a jelleg megőrzése. Nálad a redeknek van esélye a szaporodásra ha sűrű növényzetet ültetsz ami között megbújhatnak a lárvák.
2015. aug. 26. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ennek örülök. :) Szeretném, ha szaporodnának, de azt sem akarom, hogy túl sokan legyenek és csak ők legyenek az akváriumban. :D Hogy lehet kordában tartani a Redeket? :)
2015. aug. 26. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!