Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az igaz, hogy ha tovább...

Az igaz, hogy ha tovább világítunk az akváriumba tisztább lesz tőle a víz?

Figyelt kérdés
0,5 w/l 32 centi magas az akvárium és 12 órát... valaki írta az egyik akvarista fórumon ennek van valóság alapja? mert nekem azt mondták elég 8 óra is... aztán nem is vettem figyelembe, hogy megváltoztattam egy paramétert a vallisneriám közben elkezdett satnyulni kb 3 hónapja egyre csak leépül és koszosabb a víz is vagyis nem teljesen áttetsző a szűrés kifogástalan túl is van méretezve és az akvárium alul telepített garnélák és egy kis csapat nano hal

2015. okt. 6. 20:56
 1/8 Platypus ***** válasza:
Ennél a fényerőnél a 8 óra bőven elég. 12 órát a tök sötét akváriumokban kell világítani. Ha többet világítasz, mint ami az adott fényerőnél szükséges, akkor a víz nem lesz tisztább, viszont az algák könnyen elburjánzanak. Ha gond van, akkor inkább a tápozásod környékén kéne nézelődni, biztos nem a fény hiányzik a vallisneriának. Sokkal kevesebbel is be szokta érni.
2015. okt. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de akkor miért senyved? és miért jelent meg az ecsetalga? tudom sok a vas profito... de mikor régebben világítottam ennyit algám se volt meg semmi se meg elképesztően zöld volt minden nem győztem gyomlálni most meg stagnál minden..
2015. okt. 6. 23:17
 3/8 Platypus ***** válasza:
Például könnyen lehet makroelemhiány. Az öreg, vagy a fiatal levelek csúnyábbak?
2015. okt. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az öreg levelek csúnyábbak... az ecset alga ellen mit javasolsz? mert vettem már bele amano garnélát meg tervezek bele törpe szívó harcsát ezek mennyire bírják majd megoldani?... bár azt mondják h a harcsa lesz az utolsó aki fog segíteni ezen a téren... tudom csökkenteni kéne a vasat de 0,5 millit adok más naponta 54 literhez ami egy héten 1,5 milli és az rettentően kis mennyiség... azelőtt 5 millit raktam bele egy héten 12 órás világítással és nem volt gond
2015. okt. 7. 13:30
 5/8 A kérdező kommentje:
az egyébként segítene valamennyit ha injekciós tűvel a talajba fecskendezném a tápot? mert ha beszüntetném a tápozást akkor valószínűleg a növények is tovább senyvednének... mondjuk az elodea densa nagyon szép rajta nincs alga ugyan úgy a bacopán sincs meg a ceratopteris silicosán se egyedül csak az anubiason és a vallisnerián
2015. okt. 7. 13:44
 6/8 Platypus ***** válasza:
A döglődő öreg levelek tuti jelei a makroelemhiánynak. És ha hiány van, akkor az algásodás kvázi normális jelenség. Én a helyedben valami talajba dugható tápot próbálnék, akár gyárit, akár barkácsoltat. Egy folyékony injekció jó ha egy napig kitart, aztán kioldódik. Kell valami hordozó, ami megköti a tápot.
2015. okt. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ahha értem köszönöm akkor majd megpróbálkozok ezzel a táprúddal... tudnál esetleg ajánlani? mondjuk egy panzis megfelelne ideiglenesen?
2015. okt. 8. 17:47
 8/8 Platypus ***** válasza:
Akár a panzis is jó lehet. Nem egy nagy szám, de lehet hogy éppen elég, és végülis olcsó. Nekem az agyagba csomagolt rossmannos táprúd vált be. De ha profi megoldást akarsz, akkor ott a tetra plantastart.
2015. okt. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!