Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha az akvariumok bactopour...

Ha az akvariumok bactopour directes kezeles alatt van lehet betenni uj halakat?

Figyelt kérdés
Az akvariumot uresbe jarattam 1 honapig. Hoztam par halat. Az 1iken volt egy kis sebhely, amit a vasarlaskor nem lattam. Egy het eltelt es latszik a letargia rajta es h hosszu feher valami log ki a gyomrabol.nem eszik. Meg egy masikon is tapasztaltam ezt. Betettem a megfelelo mennyisegu bactopour tabit, de ha uj halalat veszek(anci, kiralylazac) nem akarom ezt megismetelni ha a stressz miatt ide jutnak. Ma kezdtem meg a kezelest. Ma betehetem az uj csapatot?

#betelepítés #hasvízkór #Bactopour direct
2015. okt. 9. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami gond lehet a vizeddel, a mostani halaid is döglődnek, minek akarsz újabb ha ezeknek se tudod az igényeit kielégíteni. Nem is tudni semmit az akváriumodról. Egy jó ideig felesleges halat venned. Így sincs jelenleg biológia szűrésed a gyógyszerek miatt, csak tovább rontanál a helyzeten új halak vásárlásával.
2015. okt. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Röviden: rohadtul nem.

Hosszabban: A Bactorpur direct nem válogat: a rossz bacikon túl a szűrőbacikat is kiöli, úgyhogy ha meg is gyógyulnak a halaid, akkor még a biológiai szűrésed helyrepofozásával is meg kell küzdened, ami hetekbe-hónapokba telik.

Nagy általánosságban: az akváriumi gyógyszerek általában piszok erősek, aminek egészséges halat nem teszünk ki feleslegesen, nem tesz jót nekik. Ráadásul bármi gond is van a halaiddal, az újak elkaphatják - szintén nem kéne ennek a veszélynek kitenni őket.


A másik meg... ne haragudj, Kérdező, de ez így elég nagy katyvasznak tűnik. El tudod mondani nekünk mekkora akváriumod van, milyen szűréssel, milyen és mennyi hallal, mit etetsz, hogyan végzed a vízcseréket (mennyiség gyakoriság) + tudnál a beteg halról éles képet feltölteni? Hátha tudunk neked segíteni :)

2015. okt. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az akvarium 160 literes. Vettem sera nitrivecet visszatelepiteni a bacikat. A szures 2 belso szurorol megy. 1ik 700l/h a masik 450l/h. 5 hal van benne. Mi van ha kikezelem a halaim, amik amugy nem digledeznek (elsonek szol) hanem csak az 1ik van olyan helyzetben h kezdodo hasvizkorja lehet, aztan hizok ujjakat es azok behiznak vmi ujabb bacit?. Nem szerettem volna ha a tobbi megkapja ezert az egesz aksit fertotlenitem. Nincs mas lehetosegem. Koszonom a valaszokat. Nem teszek be uj halakat 1 hetig kb. 3nap utan 50% vizcsere. Be az aktovszen es a nitrivec...
2015. okt. 9. 11:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kezeld ki most a halakat amik vannak, várj még 2 hetet utána, hogy minden rendben van e.

Aztán ne ott vegyél új halat, hanem keress másik boltot.

2015. okt. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!