Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gömbmohát kell távozni?

Gömbmohát kell távozni?

Figyelt kérdés
Most tervezek egy Red cherrys akváriumot,növényvédő megtetszett a gömbmoha.milyen igényei vannak?
2015. okt. 12. 20:08
 1/4 A kérdező kommentje:
Elírtam, tápozni
2015. okt. 12. 20:08
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. okt. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem mozgatnák a garnélák, akkor néha görgesd arrébb, különben belenő az aljzat ha mindig ugyanott ér hozzá.


És eldeformálódva nő, ha mindig csak ugyanarról kapja a fényt. Úgyhogy mozgatni kell.


Meg néha óvatosan ki kell nyomkodni, mert sok dzsuvát magába szed.

2015. okt. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem úgy 20db gömbmoha volt egy vödörben a fürdőszobában a mosdó alatt. A lámpa nem világított neki és ugyanolyan szép zöldek maradtak évek múlva is. Persze nem nőttek semmit, de érdekes, hogy amikor meg látok mások akváriumában gömbmohát és sok fény éri, meg esetleg még tápot is kap, mert más növényeket tápoznak mellettük, akkor elkezd megbarnulni a moha. Sötétben viszont úgy, hogy én csak akkor cseréltem vizet a vödörben, amikor már a fele lepárolgott, meg hát nyilván szűrőt se tettem a vödörbe, úgy tökéletesen szép zöld volt mindegyik. Nem is forgattam, csak vízcserénél összekeveredtek, forogtak egyet, de elég ritkán volt vízcsere.
2015. okt. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!