Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Limnophila-sessiliflora...

Limnophila-sessiliflora barnul, mitől?

Figyelt kérdés
minden nap tápozok , sőt carbot is adagolok de barnul, viszont fejlődik az új hajtások zöldek de egy idő múlva az is elkezd barnulni. 126 literes aksi és 72W fény, valamint tetratec ex 1200 as külső. Ötlet mitől barnul? köszi!
2015. okt. 18. 21:13
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Kérdeznék pár dolgot, mennyi ideig világítasz, tartalmaz e vasat a növénytápod, az elszíneződött levélvégek tönkre is mennek vagy csak barnulnak, alga nincs a leveleken?
2015. okt. 19. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Szia! Ilyesmire gondolsz? Mert ez normális jelenség, az erősebb fény miatt van. A képemen az előtérben lévő két száron szépen látszik. A háttérben lévők pedig azért alul barnák, mert azokat korábban levágtam és leültettem.


A te fényednél ez a jelenség már megfigyelhető, hisz 0,5W/liter+ -os, ha jól számolom hirtelen fejben :D

2015. okt. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2 es nem egészen nem csak a vége barnul hanem lejjebb a levelei is. napi 1,2 ml dr garden növénytáp és 2ml easylife carbo megy az aksiba , 8 órát világítok 72w t5 ös csövekkel. Min keene változtatnom ?

halak 3 kék gurámi , 6 serpa , 10 neon , 1 anci , 4 black molly, 1 páncélosom van amit szeretnék elajándékozni vagy bővíteni a létszámot. száraz hal kajával etetek , kb egy kanálnyival naponta, heti 30-40 liter vizet cserélek. Mi a baj ? min kéne változtatnom köszi!

2015. okt. 19. 12:58
 4/6 anonim ***** válasza:

A szűrésed kifogástalan, a fényed is optimális szerintem, mondjuk nem tudni, pontosan milyen csövekről is van szó.


A garden jó táp, én is azt használom. Be kell lőni az adagolt mennyiséget a pont optimálisra, ezt te tudod csak megtenni. De szerintem mehetne bele több is naponta. Én arányaiban jóval többet adagolok.


Azt hiszem, tudom, hogy miről beszélsz. Nekem is volt egy ideig, de már elmúlt. A barnaság idővel fekete lesz, de ujjal könnyen ledörzsölhető, igaz?

2015. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Én is jónak ítélek mindent, ha változtatsz csak kis mértékben próbálkozz. Igen a képen jól megfigyelhető a fény hatására megváltozott elszíneződés én is erre gondoltam, ill vashiányra.:D Ha alul jobban barnul esetleg kopaszodik is akkor elképzelhető, hogy ott nem kap elég fényt (takarásban van), ez is normálisnak mondható nyírással és új dugványokkal orvosolható. Ha letörölhető akkor az barna alga, ideális esetben a növényzet dúsulásával magától megszűnik állt új telepítésű akváriumoknál jellemző. Esetleg próbáld meg kicsit hosszabb világítási idővel. Tipp, talán elöregedtek a csövek és lehet, hogy cserélni kellene, vagy váltani jobb csövekre esetleg myler fóliát kellene tenni a csövek alá. Tényleg csak találgatni tudok mert nagyjából jónak tűnik minden. Sok jelentősége nincs de én a talajt is tápozom tőzegtablettával, igaz, hogy főleg más növények miatt de a hínárnak sem árt ha kap egy keveset. Ha nem használnál esőztetőt, próbáld ki hátha javít valamit. A víz lágyítása is előnyös lehet. Ezek a hínárfélék nagyon dekoratívak de macerás növények, nekem is folyamatosan vágnom frissítenem kellett, hogy szép maradjon. Háát, sokat nem tudtam segíteni, próbálj finoman változtatni, hátha használ valami de arra ne számíts, hogy leültetted és évekig hozzá sem kell nyúlnod.:D
2015. okt. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat. Amúgy 3 db t5 ös 24w 6500K nes daylight csővel világítok ami nincs egy éves.
2015. okt. 20. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!