Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért barnul az echinodorusom...

Miért barnul az echinodorusom levele?

Figyelt kérdés

1 hónapja van bent nem fejlődőt semmit de ez idő alatt 1 levele elrohadt most még egy kezd barnulni/sárgulni. Mit tegyek? Pedig állítólag high tech világításom van. [link] ilyen


mondjuk a többi is elég lassan fejlődik

neptunnal tápozok illetve neptun növénytápot és neptun liqui carbot használok. Köszi a segítséget!


2015. jan. 11. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezek a gyökérzeten keresztül táplálkozó vízinövények a talajszűrés mellett fejlődnek megfelelően. A fénynek minimális szerepe van a dologban, hiszen az említett növény "feketevízi" élőhelyről származik, ahol a víz jellege miatt az oldott széndioxid is kevés. Nem kell mindenek bedőlni.
2015. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
akkor hagyjam neki a gyökerét szabadon mert most bele van ültetve teljesen a talajba. Vagy mit csináljak?
2015. jan. 11. 20:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a talajt dúsítom tápanyaggal, évente kinevelek 20-25 echinodorust, cryptocorynet, az indén valószínű sokkal több lesz, ilyenek: [link]

Január van és már alakul 15 darab, 4 növényen, hol az év vége wow


Tegnapi kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..

Neki leírtam én, hogyan csinálom, gyorsan hoz látványos változást.

2015. jan. 12. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha emers növényt vettél, aminek csak a gyökere van vízben termesztésnél akkor az meg fog változni, ilyesmi: [link]


Van egy régi képem: [link]

2015. jan. 12. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pendulum92 ***** válasza:

Az echinodorusokat víz felett nevelik, vízbe kerülés esetén levélváltás történik, szerintem ezt látod.


A fény egymagában kevés, mindennek stimmelnie kell, hogy szépen nőjön a növény.


A neptun tápokat nem ajánlom, elég hígak az adagolás alapján, és drágák is a mennyiséget tekintve.


Mekkora az akvárium? Ha 100 liter körüli, szén-dioxid nélkül hiába vettél ilyen erős világítást.

2015. jan. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
120 liter körüli :( folyékony co2 t adagolok neptun liqui carbot
2015. jan. 12. 12:34
 7/9 Pendulum92 ***** válasza:

Hát ennek szerintem nem lesz jó vége.


Ide már komolyabb tápozás és co2 is illene, át kéne gondolni az egészet.

2015. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
miért túl erős a fény? mert kacsolható tehát lehet ugy hogy csak 2 cső világít. Ugy jobb lenne ha csak kettő világítana?
2015. jan. 12. 17:29
 9/9 Pendulum92 ***** válasza:
Igen, bár ha most sem algásodik nagyon az akvárium hagyhatod, de ez a felállás nem szokott hosszútávon is működőképes lenni.
2015. jan. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!