Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek melyik világitás...

Szerintetek melyik világitás a jobb választás a T8 vagy a T5 ha egy szokványos halas növényes akváriumot akarok?

Figyelt kérdés
2015. okt. 20. 07:47
 1/9 Platypus ***** válasza:
62%
Az akvárium szempontjából mindegy, mindkettővel ugyanazt lehet elérni. A pénztárcád szempontjából van különbség. A T5 lámpák drágábbak, viszont kevesebb wattal adják le ugyanazt a fényerőt és tovább élnek a csövek. A T8 lámpák olcsóbbak, de több energiát kell pazarolnod ugyanannyi fényre és gyakrabban kell csövet cserélgetni.
2015. okt. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mennyi idő után kell cserélni a t8 és t5-t?
2015. okt. 20. 08:51
 3/9 anonim válasza:
T8.
2015. okt. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
62%
A T8-at évente ajánlott, a T5 több évet is kibír. Egy T8 is képes világítani hosszú évekig, csak idővel egyre gyengébb és algásítóbb a fénye. A T8 kiöregedő szabvány. Jelenleg még sok helyen kapható és ezért olcsó, viszont a T5 sokkal korszerűbb.
2015. okt. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A T5 korszerűbb, energiatakarékosabb, vékonyabb, fele akkora helyen elfér, nem foglalja el a fél akvárium tetejét és valóban nem ég ki olyan könnyen. Nekem is 2 éve megy kb.


A LED lenne a legkorszeűbb, csak MO-n olyan gagyikat árulnak akváriumokhoz, hogy a barna alga nő, más nem.

Normális led lámpát, ami elég erősen világít növényekhez, azt csak nagyon elszállt, irreális áron lehet kapni. Tehát hiába kellett volna már rég elterjednie a lednek, az még mindig drága.

2015. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát most gondban vagyok, hogy milyet is vegyek mert nekem a t8 szelidebb szine jobban bejön. Titeket nem zavar a t5 vakitó fénye?
2015. okt. 20. 11:31
 7/9 Platypus ***** válasza:
A szelídebb szín meg a vakító fény nem a T8/T5 foglalaton múlik. Ez színhőmérséklet és teljesítmény kérdése. Én például használok T5 és T8 lámpát is, és pontosan ugyanolyan fényük van, mert ugyanolyan 865-ös fénycsöveket kerestem hozzájuk.
2015. okt. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem jobb a T5 fénye, ne fejlődjél vissza. Vegyél T5-öt. A T5 sem vakít. Bele tudok nézni. Persze ha a lámpának van egy fényvisszaverő része, akkor vakít. De hát az a jó, mert akkor jól bele tud világítani az akváriumba. Nem csak a tetejét világítja meg.
2015. okt. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. okt. 22. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!