Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat tegyek?

Milyen halakat tegyek?

Figyelt kérdés
Egy 60-100 literes akváriumot vennénk, szeretnem változatosan es egyben mutatósan berendezni de nem egészen tudom hogy milyen halakkal lenne érdemes. Jobb lenne ha tobb fajta van benne, persze tudom hogy a 60liter nem tár elém nagy lehetőségeket. A következő fajok jöttek szoba eddig: törpe gurámi, gyöngy gurámi, fekete molli, Platti, zebra/Leonárd danio, király lazac,guppi, aranyhal(100l), páncélosharcsa, neon/vorosneon (de csak sötét színű háttérrel, 100l), esetleg Betta,melanoides tuberculata csiga. Ezek közül, illetve más javaslatok is érdekelnek. Szerintetek hogyan?

2015. okt. 22. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:

max 2 fajta legyen, de inkább egy!

Csapathalak, jobban is néznek ki ha csapat van, vidámabbak, bohókásabbak. Egy csapat 8-10 egyed.

6-8 kistestű halnál többet nem igen raknék 60 literbe

2015. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előzőhöz, 2-3 faj elég ekkora élettérbe. Az aranyhal pedig kilőve, ő hideg vvizet igényel, nem trópusi hal mint a többi. ÉS mellesleg 100 liter nagyon kevés neki. 300liter alatt nem érdemes velük foglalkozni.
2015. okt. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A torpegurami melle melyik fajtakat ajanlanatok? Es melikbol mennyit hogyan 60/80/100 literekbe?
2015. okt. 22. 12:42
 4/8 A kérdező kommentje:

60 l-be menne 2 torpegurami, 4fekete molly es 2csiga?

80 l-be 4 torpegurami, 4 molli/fekete tetra, 4 pancelosharcsa, 3csiga?

100 l be 2 gyongygurami, 10 neonhal/leopard danio, 5 pancelos, 4csiga?

2015. okt. 22. 12:47
 5/8 anonim ***** válasza:

első vagyok.


Általad írt 80literes felállás még tetszik nekem gurámi esetleg molly és páncélosharcsa.

80 literbe 5-6 törpegurámi, 5-6 páncélosharcsa.


neon és gyöngygurámi szerintem nem megy, méretbeli különbségek miatt sem. Gurámi is tud csipkelődős lenni, de neki is szeretik csipkedni a csápját. Tetrát megint jobban szeretik csipkedni.


Egyébként akváriumban nyugodtan gondolkozhatsz nagyobban is. Technika nem vagy nem sokkal drágább, 160 liter is még elmegy külső szűrő nélkül. Ha meg az van, már érdemesebb jóval nagyobbat venni:)


Viszont nagyobb akváriumban könnyebben be tud állni a biológiai egyensúly. Számít ekkor mennyi növény van, halaknak mennyi az úszótere. Ha növényesített, kevesebb hal legyen. Kis akváriumokkal csak a szívás van, 60 literest szerintem mindenképpen offoljad. Nagyobb szebb, könnyebb fenntartani, nem is drágább igazából (üzemeltetési, fenntartási költséget tekintve, beszerzésben is csak minimálisan).


Ajánlom akvarista.hu oldalon nézzél szét, ott vannak fórumok, normális tenyésztők is, jó közösség. Van piac használt cuccoknak is, néha ingyen elvihetőek. Korrektebb árak, mint egy halasnál vagy úgy általában. Hirdetéseket is ott nézzél szerintem.

2015. okt. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
en is a hasznalt cuccokat nezegetem, a gond csak az hogy helyszukeben 100l-nel nagyobb nem fer, es fontos a design. Elso akvarium, ha bevalik akkor tervezunk egy nagy beepitett 250-300l-est csak ahoz at kell alakitani majd a lakast. Addig kene egy normalis akvarium.
2015. okt. 22. 13:22
 7/8 Platypus ***** válasza:

Pl. 70 literben elfér 10 zebradánió, vadas, leopárd és arany színben. Ez ugyan 1 faj, de rögtön 3 nagyon eltérő színű és mintájú halad van. Alulra pedig mehet egy marék törpegarnéla, 1 algázó géb, ízlés szerint csigák. Garnéla nélkül akár törpegurámi is, de a hímek hajlamosak a balhézni, ezért óvatosan kell telepíteni.


Guppival is el lehet játszani, hogy veszel 10 totálisan különböző színű hímet. Oké, egy faj, de ha az egyik piros, a másik sárga, a harmadik türkizkék, akkor nem mondhatod, hogy nem változatos az akvárium. Kissé visszafogott mértékben mollyval(fekete, ezüst, arany, dalmata) és plattival(piros, sárga, mikiegér, kék...stb) is el lehet jétszani. Alulra kistermetű páncélosokkal lehet variálni. Több fajnak is van a vadason kívül arany és fekete színváltozata.

2015. okt. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagy otlet! Koszi!
2015. okt. 22. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!