Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tropheus északi és déli fajok...

Tropheus északi és déli fajok társíthatóak?

Figyelt kérdés
Ilangi és Kiriza goldokat szeretnék egy akiba. Az össze ívás és a két faj tökösei közötti bitterkedést (ha van egyáltalán köztük) szeretném elkerülni,dísz aki,a szaporulat nem érdekel,ezért van kakukk harcsám is.. de ha mégis túlélné egy két kicsi nem szeretném ha korcsok lennének. Akim 160X60 alapterületű,jelenleg 15 db. kifejlett ilangi lakja melléjük szeretném a Kirizákat. Akvaristák válaszait várom haltartók passzoljanak. Zoli.

2015. okt. 25. 00:44
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Igaz, hogy nekem Malawi sügéreim vannak de elég hasonlatosak a tulajdonságaik és tartásuk is hasonló. Én majdnem ráfaragtam az utólag telepítéssel, az összes hal nekiesett az újaknak és minden lehetséges zugból, hol az egyik, hol a másik kergette ki őket, a saját fajtájuk sem kímélte őket. Az jelentett megoldást, hogy átrendeztem az egész akváriumot, hogy semelyiknek ne legyen megszokott védett helye, így az újra kialakított helyek között már az újak is találtak bújót maguknak. Kb 1 hét kellett mire beállt a viszonylagos béke és mindegyik tudja, hol a helye és , hogy hol áll a rangsorban. Bunyó persze mindig van, de nem durva, 4-év alatt egyszer történt farokharapás. Sok-sok bújó legyen és a sziklákat mindig az üvegre tedd, vagy rögzítsd mert aláásnak. Az összeívással kapcsolatos kérdésedre nem tudok mit mondani, hacsak azt nem, hogy nekem tetszenek a hibridek is, pl Kiriza Gold.:D
2015. okt. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1 éva tartok trofikat, szóval nem vagyok egy nagy szaki. Az biztos, h mindig kockázatos új halak telepítése, a gyomor betegség miatt. A két faj összeívni nem tud az biztos, bastardoktól nem kell tartani, viszont az benne van ,h a dominánsabb faj elnyomja a másikat. Az elnyomott hímek nem csak nem szaporodnak, de nem is hozzák szép színüket. Szóval jó kérdés, 100 % ban senki se fogja tudni megmondani, ki kell tapasztalni, aztán ha működik örülj neki, ha nem akkor valamelyik fajt el kell passzolni.
2015. okt. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jobban teszed, ha itt is megkérdezed:


[link]


300 tropheus őrült van a csoportba. :)

2015. okt. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Az új csapat amit hoznék csak 4-5 cm.es halakból áll. Az Ilangik kifejlett 12-13cm es kis bálnák.Így is számíthatok a bunyóra? Náluk sokkal kisebb méretű algázó márnákat,ancikat vagy a kakukkokat amikor betelepítettem közéjük,figyelmen kívül hagyták az Ilangik.Vagy később ha majd kezdenek a kis Kirizák kanosodni akkor számíthatok trónbitorló próbálkozásokra? Magyarán az Ilangik és a Kirizák hímei össze bokszolnak? Köszi! Zoli
2015. okt. 29. 02:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Összeboxolhatnak más fajok. A kirizák kisebbek de agresszívabbak, de így h az ilangik már nagyok, így talán nem lesz gond. Régi szakik akikkel beszéltem, azok mesélték, h volt h a maswák nagyon elnyomták az ilangikat, red rainbowokat. Egy próbát megérhet.
2015. okt. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt is sok tudnivaló van.

[link]


Itt pedig a face:

[link]

2015. okt. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy értelmes emberek értelmes válaszait kaptam!! Ezt el kell hogy meséljem nektek: pár éve tettem fel aksi opálosodásával,infuzoriommal kapcsolatban egy kérdést már nem emlékszem hogy fogalmaztam meg.Első aki volt tehát laikusként, bízva a segítőkész hozzáértők tanácsaiban. Azt a választ kaptam hogy a hasamra verjem ne az akváriumba!!!! Frankon azt hittem beszarok a röhögéstől:::))))Úgy látszik a tropheus témát nem olvassák idióták. Köszi még egyszer, Zoli
2015. okt. 29. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!