Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bács-Kiskun megye déli terület...

Bács-Kiskun megye déli területén doki?

Figyelt kérdés

Sajnos a dokink, akinek megvolt a felszerelése és a tudása a kutyánk kezeléséhez, elköltözött néhány hónapja az ország másik végébe. Átmentünk másik orvoshoz, akiben szintén nagyon bízok, ha általános dolgokról van szó, de úgyérzem kezdjük kicsit meghaladni a képességeit.

A kutyám 3 éves kora óta diszpláziás, most 10 éves. Egyre rosszabbul viseli. A fájdalomcsillapítót, amivel eddig semmi probléma nem volt és kúraszerűen kapta, ha rosszabbul volt, már nem bírja a gyomra, hányt, ment a hasa amíg kapta, tehát most eljutottunk oda, hogy vagy ezért beteg és levert, vagy azért.

Szeretnénk erre valami megoldást találni, más hatóanyagú fájdalomcsillapítót találni, esetleg akár injekció formában, hogy ne szenvedjen és a gyomrával se legyen probléma emiatt. A jelenlegi dokink mintha kicsit tanácstalan lenne ez ügyben.

Olyan orvost keresek, aki kicsit tapasztaltabb, felkészültebb a diszplázia területén. A környéken olyat keresek, aki személyesen felkereshető, de telefonos, internetes konzultáció lehetősége esetén az ország bármely területéről érdekelnének jó szakemberek (akik nem a pénzre hajtanak nyilván első sorban).



2014. márc. 2. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez a déli terület pontosan melyik?

Dunaföldváron van egyébként a Túri doktor úr az Állatkórházban,nagyon jók,jól felszerelt a kórház is.Nagyon messze lenne?

2014. márc. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Végülis ha muszáj, akkor nincs olyan messze. Baja, Kalocsa környéke érdekelne leginkább, vagy a megye déli területe. Egy-egy alkalommal hajlandóak vagyunk elmenni messzebbre is, de érthető okokból sajnos rendszeresen nem tudunk 100 km-ket utazni.

Esetleg még Szekszárd jöhetne szóba, tudom hogy ott van egy kisállat klinika, de ebből a témából nemtudom mennyire felkészültek.

2014. márc. 2. 21:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudom nem doki de, a synoquin tablettát próbáltátok már?

[link]

Nekem is dps kutyám van, ezzel csillapítható a fájdalma, javultak a mozgása és nem cseszte szét a gyomrát sem. A primavetbe járunk pesten Dr Kendik ajánlotta azt a szert és nagyon bevált. Mellette pedig folyamatosan zöldkagylót kap.

2014. márc. 3. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jól hangzik, köszönöm! Igyekszünk erről is kikérni egy orvos tanácsát.

Eddig Carproddylt és Canidrylt kapott évi egy-kétszer kúrában (ősz-tél és tél-tavasz váltás megy nehezen), de úgy tűnik ez mostmár nem járható út. Most a Trocoxilt javasolták, amiből csak 1-2 szemet kell bevenni, ha problémásabb időszak van, viszont erre is nagyon sok mellékhatást hoznak mindenhol, ahol próbáltam utánaolvasni, így félek ezzel sem lennék előrébb. Nem mellesleg méreg drága, amit kifizetünk, ha muszáj, de a fejemet verném a falba, ha emiatt is rosszul lenne utána a kutyám. A legutóbbi gyógyszerkúra sajnos 3 nap után nem hogy segített, annyira beteg lett a kutyus (hányás, hasmenés), hogy azt hittem sosem lesz már jobban. :\

Zöldkagylót kap ő is mindennap, illetve idős kutyáknak való porcvédős tápot eszik. A súlya eléggé ingadozó, könnyen hízós típus, úgyhogy erre is igyekszünk odafigyelni. Piszkosul nehéz szenvedni látni, pláne úgy hogy a környéken úgyérzem képtelenség normális segítséget találni, akin azt érzem ért is ehhez, nem csak a sötétben tapogatózik.

Az évek teltével ő is egyre nehezebben viseli, egyre rosszabb az állapota, én pedig szeretnék rajta segíteni, de bármerre indulok, falakba ütközök.

2014. márc. 3. 08:43
 5/7 anonim ***** válasza:

El tudom képzelni milyen tehettlennek érzed magad:-\

Nállunk egy éve volt műtve a lába. Az első 6 hónapban minden rendben volt, majd szinte havonta begyulladt a műtött terülte. Folyamatosan orvoshoz jártunk, nézté, vizsgáltàk, de semmi extra nem volt az izületekkel, egy kis duzadás kivételével.Az az orvosság amit ajánlottam szinten tartotta de éreztem valami akkorsem ok. Kiméltük, nem engedtük rohanni pedig még fiatal menne, szaladns. De az ő érdekében nem hagytuk. Kb egy hónapja egy másik vizsgálat során kiderült hogy gennyes mandula gyulladása van, ami ráhúzódott az izületekre. Ha nem műtjük egyre rosszabb lesz. Egy hete meg volt a műtét, most várjuk hogy a gyulladás amit a mandula okozott kitisztuljon a szervezetbő. Ezt csak azért irtam meg mivel lehet hogy nem csak a dp hanem valami más is okozhatja a dolgot ami miatt ennyire fájnak az izületei.

2014. márc. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na ez érdekes, mert még a hasmenős időszak előtt furán viselkedett és elvittük dokihoz, hogy levert, olykor köhög. Azt mondta lehet mandulagyulladás, de elég türelmetlen volt már a kutyám a vizsgálóasztalon, nem engedte, hogy jobban megnézze a doki. A héten megyünk vele vissza. Mostmár teljesen összekavarodtak a dolgok a fejemben, hogy mi miért is lehet. Sajnos kizártnak tartom, hogy itt bármelyik dokira is lehessen annyira számítani, hogy ilyen ok-okozatokat felállítson, mint nálatok is, hogy a mandula okozza az ízületi problémákat. Mindenképpen szükségünk lenne egy környékbeli komolyabb orvosra, aki kivizsgálja rendesen és aszerint kezel, nem csak random, "hátha" alapon.

A műtétekhez már elég idős, nem várunk csodát, csak azt hogy fájdalommentesen élhesse le a kutyus az életét.

2014. márc. 3. 09:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen ezt megértem:-\

Jobbulást neki, neked pedig kitartás kívánok.

2014. márc. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!