Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért villog a világítás?

Miért villog a világítás?

Figyelt kérdés

Az akvárium világításom (ilyen: [link]

rá van dugva egy időzítő kapcsolóra, viszont mióta megvettem ezt azóta néha 1-2 tizedmásodpercre felvillan.

Mi ennek az oka? Rossz a kapcsoló? Vagy mivel az is tölti magát "átjut" egy kis feszültség a lámpába? Nem tűzveszályes?



2015. okt. 25. 01:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Valaki egyszer azt monda, hogy meg kell fordítani a dugót. Én asszem próbáltam, de úgy is villogott.

Azt nem figyeltem meg, hogy az időkapcsolóra kötés után kezdett villogni, mert nekem mindig rá volt kötve és mióta megvettem a lámpát, azóta villog. Körülbelül 2 éve. Szerintem a halak kezdetben azt hitték hogy villámlik, de aztán megszokták és már őket sem zavarja.

Én meg nem abban a szobában alszom szerencsére.

2015. okt. 25. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kösz, de akkor nem baleset veszélyes? Igazából ez érdekelt. Megpróbálom a dugó fordítást.


Nem zavar hogy villog bár itt alszom melette, a szűrő is szüttyög a levegőztető is buborékol szóval van dolog :) De panelba meg nem tudok máshova menni :D

2015. okt. 25. 02:28
 3/7 anonim válasza:
0%
Talán szellemek vannak a lakásban?
2015. okt. 25. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fordíts meg amit tudsz, hátha bejön valamelyik variáció.


A dugvillát is megfordíthatod, a lámpáét is, meg az időkapcsolóét is, meg a fénycsöveket is kiszedheted, és azokat is megfordíthatod . Sokszor bejön ez a trükközés.


Amúgy ha intenzíven mozgatja a szűrő a vízfelszínt, akkor nem kell buborékozás, így az a tényező is megszűnik.

Illetve a szűrő szörcsögése lehet természetes, de lehet hogy levegő szorult bele, meg kell rázni, hogy kijöjjön belőle, és akkor az is elnémul.

2015. okt. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
Ilyen lámpám van, időkapcsoló nélkül, mégis villog. Megfordítottam mindent amit lehetséges, nem hagyta abba. De már évek óta ilyen, nem veszélyes, nem problémás, legfeljebb téged zavar.
2015. okt. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A szűrő levegőztet egyben úgy értettem. Eheim 160as belső szűrő. A motorhangot hallom, vidéki gyerekenek jó a füle :D
2015. okt. 25. 09:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 számítógép zúg a hálószobában. Valamilyen szinten megtanultam ignorálni a zajt, de ha új lakásba költözünk, akkor nem szeretnék a hálószobába ilyen zajokat.


A gépeket ki lehetne kapcsolni éjjelre, de nem szoktuk, mert a párom folyamatosan töltöget, nekem meg az asztal mögé van betéve és ha kikapcsolódik, nehéz procedúra megnyomni a kapcsolót, ahhoz be kéne másznom az asztal mögé. Azért van így, hogy a kutyák ne érjék el. Az ágy mellett lévő USB-s töltőket ugyanis rendszeresen szétrágják. És azért vannak ebbe a szobába a gépek, mert itt fűtünk csak. Nem fűtjük a nagyszobát. A halak persze ott vannak, de nekik van akvárium fűtőjük. Ha még a halak is itt lennének, akkor lehet átmennék a nagyszobába aludni :D Az akvárium monoton zúgása elég kellemetlen, mert az mélyebb hangon zúg. Nekünk legalábbis.

2015. okt. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!