Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vásárolhatok guppikat a...

Vásárolhatok guppikat a bettáim mellé?

Figyelt kérdés
Egy betta hímet tartok három nősténnyel 60 literes aksiban, és elég kevesen vannak így, szeretném a látványt tovább színesíteni. Sokan mondják, hogy a guppikat megcsipkedi a fátyolos úszóik miatt, van, aki szerint a guppi csipkedi a bettát, mások gond nélkül tartják együtt őket. Tanácsra volna szükségem, félek kockáztatni.

2015. okt. 30. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem régebben pár napra összekényszerültek, előtte a betta 5-6 db szúnyogirtó fogaspontyocskával volt egy akváriumban, velük semmi baja nem volt. Amint a guppikhoz került viszont csipkedett, megkergette a szép díszes hímeket és a kicsit szebb, hosszabb úszójú nőstényeket is. Szegényeknek 3 napig tartott a terror, de szerencsére túlélték. :D Én nem tenném össze hosszabb úszójú halakkal.
2015. okt. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hjaj, ez elkeserít. Köszönöm szépen!
2015. okt. 31. 07:05
 3/6 anonim válasza:
A betták terület védő halak. Az 1. válaszolónak igaza van. Nem azért támadja meg a guppikat (bármilyen fátyolos úszós halat) mert nem szereti hanem mert fajtársának (potenciális vetélytársnak) nézi. Szóval nem ajánlott egyberakni. Ám nagyon egyedfüggő a agresszió a bettáknál lehet le se tojja őket. 1-el próbáld ki max kaja lesz belőle.
2015. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha táplálékhalként akarod, akkor mehet.
2015. nov. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Betta személyiségétől függ. Nekem annó nem bántotta a guppikat 140 literbe.
2015. nov. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor inkább kerülném az eleven áldozat bemutatását Őfelsége I. Igor előtt :D
2015. nov. 3. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!