Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 L-es társas akváriumba...

112 L-es társas akváriumba elég lesz egy Tetra EX 800 külső szűrő? A szűrőanyagokat felturbóznám: Matrix, Siporax.

Figyelt kérdés

#Tetra EX 800 #112 L-es akvárium
2015. nov. 4. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég a biológia szűréshez, egy belső viszont valószínű fog mellé kelleni, beállt szűrőanyaggal nem fog megfelelő áramlást generálni.
2015. nov. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben. És milyen talaj lenne jó, ami megfelel a talajlakó halaknak és a növényeknek is?
2015. nov. 5. 07:59
 3/8 anonim ***** válasza:
JBL manado, ha sokallod az árát, akkor sima kvarchomok is megfelel.
2015. nov. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Manadoból vagy 15 liter fog kelleni, én 25 litert rendeltem 140 literhez, de jócskán maradt belőle.
2015. nov. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A Manadonak nem igazán tetszik a színe, lehet, hogy maradok az 1-2 mm-es sötétebb tónusú kvarchomoknál. Belső szűrő mekkora teljesítményű legyen?
2015. nov. 5. 09:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól én nagyobb szemcseméretet javasolnék, ha nem mozgatod át, akkor a gyökér berohadhat. Legalább 0,5mm meglegyen.

Árba az atman powerheadek a legjobbak, igaz kicsit hangosak. 500-600L/h sztem jó lehet neked.

[link]

Az is megoldás lehet, h szivacs nélkül kapcsolod csak be a powerhead-et,minden nap pár órára, h a mulmot összeszedje.


Alternatíva lehet még egy áramoltató, keveset fogyaszt és néma.

[link]

Nem kell megijedni a 2600l/h tól, hasonló méretű akváriumba tesztelve lett.

2015. nov. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elnéztem a szemcseméret, 1-2 mm az jó
2015. nov. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sügéres aki 06-08mm, egyéb 1-2mm, belsőszűrő mindenképp kell a mechanikai szűréshez ezt egfeljebb egy precízen be állított áramlás generátorral tudod kiváltani ha kevés a halad. Nekem van az akimban mindkettő. Soha nem kell talajt porszívóznom.
2015. nov. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!