Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az akváriumról? Tudom, az izlés szubjektív, de nekem mostanában megtetszettek az ehhez hasonló, növény nélküli akváriumok. https://www.youtube.com/watch? V=-nvQcLY04V4

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy a halak számára mennyire megfelelő az akvárium mérete.A megfelelő külső szűrő gondolom alap.
2015. nov. 16. 18:00
 1/6 A kérdező kommentje:
A link talán így már működik... https://www.youtube.com/watch?v=-nvQcLY04V4
2015. nov. 16. 18:03
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Ez a fejlett akváriumtechnikai kornak egyik "művészi" megoldása (minimalart ?), ami egyébként teljesen természetellenes. Ilyenben a halak nem tudják normális biológiai funkcióikat (pl. szaporodás, ivadék felnevelkedése) lefolytatni, úgyhogy én személy szerint állatkínzásnak tartom és ez nem természetszeretet.
2015. nov. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Így ránézésre szerintem a halaknak kicsi.

Látványra nekem is nagyon tetszik, de egyetértek az első válaszolóval abban, hogy nem élőhelynek való.

Nekem tetszene egy olyan variáció, ahol a fák adják a látvány hangsúlyát, de azért lenne benne egy kevés növény is, leginkább alacsonyak, amik nem takarják el a faágakat.

2015. nov. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kicsinek tűnik az akvárium.
2015. nov. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ebben az a poén, hogy külföldi fórumokon a kezdő diszkosztartóknak, meg nevelőakváriumnak totál üres akváriumot szoktak ajánlani, mert könnyebben takarítható.


Meg az, hogy a SeriouslyFish, a Mongabay és a SimplyDiscus (ennek a háromnak talán lehet hinni) szerint a diszkoszok biotópja köves-gyökeres és elég kevés növény található meg benne. Viszont fekete vizes, fentről lefelé lógó gyökerekkel, lehullott levelekkel.


Szóval ez patyolat tiszta, vakító fehér minimál izé, semmiképp sem funkcionális diszkoszos akvárium. Vagy bármilyen akvárium. Tiszta stresszes lehetnek benne a halak. Ha engem kérdezel, kb. olyan kiszexualizálás a halakkal, mint az iwagumi akváriumok.


Akkor inkább már valami ilyesmi: https://www.youtube.com/watch?v=veHvxlp9Idw


Nézd csak kérdező, ez még hasonló műfaj: [link] De érzésem szerint ide is elférne még néhány ág.


Valahogy így: [link]


Meg itt van még Tom Barr L046-os akváriuma:

[link]


Meg ez: [link]


Ha megnézitek, mindegyik sokkal sötétebb, árnyékosabb, mindegyikben több a rejtekhely a halaknak, mint a videón szereplő akváriumban. Ami egyébként nekem is kicsinek tűnik.



Azt már csak halkan merem megjegyezni, hogy az enyémek is ilyen minimalista lószarban áznak most. Elkezdett szivárogni az akváriumom, addig jutottam el, hogy a halakat és a technikát áttettem egy tök üresbe, hozzájuk néhány kavicsot, bükklevelet, csavart fűz ágat, a víz tetejére az összes növényt, ami a másikban volt. Szegény törpik (Borarasaim vannak), bár nem kaptak ideggörcsöt, valamennyivel sápadtabbak és többet cirkálnak a talaj közelében, mint eddig. Szerintem több fával (nincs), sötétebb vízzel (nincs), hosszú gyökerű úszónövénnyel (ez sincs) jobban ellennének.

2015. nov. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem sok jövőt jósolok a halaknak, se a méret, se a környezet nem megfelelő. Ezek rövidesen olyan stresszesek lesznek, hogy a legelső kórokozó kinyírja az állományt.
2015. nov. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!