Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pipálnak a halaim. Mit tegyek?

Pipálnak a halaim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem beüzemelbi egy 30 literes aksit. Ma vertün bele 3 guppit, 3 plattit és 4 neonhalat. Ez első pár órában még semmi baj nem volt, most zonban el kezdtek pipálni. Először az oxigénhiányra gondoltam, de a szűrőhöz (Resun MAGI-200) levegőztető is jár, így a második gobdoltaom a magas ammóniatartalom. Mit tehetnék, hogy ne pusztuljanak el szegények? :( vissza nem vihetem őket.

2015. nov. 16. 21:10
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Hát ezzel megszívta, ugyanis a felszerelés már megvolt, azt nem kellett venni, de úgy tűnik, akkor tényleg én vagyok ennyire naiv. Válaszolván az előző válaszolónak: 4 napig volt üresben járatva, de akkor ment minden. Illetve, hogyha így áll a helyzet, ég néhány dologban segítséget szeretnék kérni:

Minden növénynek kell táptalaj? Illetve honnan fogom tudni, hogy milyen fénycsőre van szüksége a növényeknek?

(Csak mert még akkor valahonnan azt is szerezni kell..:S). Ideiglenesen beraktam nekik egy bambuszt, bár kétlem hogy sokat érne. Viszont, akkor tudnátok mondani nekem egy megfelelő szűrőt, mert m bementem két állatos boltba is, és mindkét helyen csak ugyanezt a resun-t tudták ajánlani:S

2015. nov. 17. 16:30
 12/19 A kérdező kommentje:
Illetve (bocsi ez még kimaradt) lecseréltem a vizüket, azóta már nem pipálnak annyira (kb 20 percig bambultak őket, d nem úsztak fel O.o) Viszont ettől függetlenül mindenképpen szeretnék nekik egy élhető környezetet kialakítani (Habár sainos kicsit meg van kötve a kezem ,de igyekszem mindent megtenni)
2015. nov. 17. 16:38
 13/19 anonim ***** válasza:
Igen, valamilyen tápozás szinte minden növénynek kell. Én a helyedben beruháznék egy Anubiasra, azok kis fényigényűek, szépek és szívósak - ha a szettedhez tartozik gyári világítás, azoknak elég lesz, sőt, nekem világos helyiségben több akváriumomban is szépen fejlődnek bizonyos kis fényigényű fajok (így Anubiasok is) csak természetes fénnyel - a másik jól bevált fajnak sajnos senki sem tudta megmondani eddig a nevét...). Azon kívül vegyél valami szintén kis fényigényű fajt, meg mohákat (ha jó áron kapsz, gömbmohát, illetve valamilyen lebegő fajt), kezdésnek megteszi. Aztán meglátod, milyen típusú növények érzik jól magukat nálad és mik nem.
2015. nov. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ja, amikor szűrőben gondolkodtam, én Eheimeket és Hydorokat néztem. Végül Hydort vettem, de igazából csak azért, mert az volt szimpatikusabb...
2015. nov. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Még csak annyi kérdésem lenne, hogy egy jónak mondható szűréshez hány litenek kell átfolynia óránként?
2015. nov. 17. 23:01
 16/19 Salx Narval ***** válasza:
Azokhoz a növényekhez amiket ajánlottam nem kell táptalaj. Világításnak elég egy 15-18W-os 5000-6500K(Kelvin) kompakt fénycső. Érdemes venni egy jobb növénytápsót pl Happy Plant, Easy Life Profito-t, stb. A heti 30%-os vízcserék mellett megteszi a jelenlegi szűrőd is. Sok sikert. Olvasgass egy kicsit. [link]
2015. nov. 18. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A hatékony biológia szűréshez nem kell nagy átfolyás, akár óránkénti 2-3 szoros is bőven megteszi. A mechanika szennyeződések összegyűjtéséhez kell a nagyobb áramlás, de vannak olyan halak pl; betta amik nem tolerálják jól a nagy áramlást. Van amelyik pedig 10-20 szoros áramlásba érzi jól magát pl; palacsinta algázók, üvegharcsák
2015. nov. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget ^^. A halacskák azóta nagyon jól vannak :D. A 3 plattit sikerült odaadnom egy akvarista ismerősömnek, és ez első héten két neonhal sajnos elpusztult, de a megmaradt 3 guppi és 2 neonhal vidáman lubickol:D. Beszereztem egy tő Anubias-t, és egy gömbmohát, és két 5w-os led csíkot, így nagyjából 0,5w jut egy literre.
2015. dec. 3. 20:14
 19/19 Salx Narval ***** válasza:
Az 5W-os led sorok dekorációs célra valók pár 100-lumen fényárammal 2800-3000K színhőmérséklettel. Ezek nem alkalmasak növények tartásához. Nem csak a W/liter értéket kell nézni, hanem a fényáramot és a színhőmérsékletet is a led csíkoknál és persze más fényforrásnál is. Ha ez marad nem fognak megélni benne a növények és nagyon hamar algásodni fog. Led szalagban is gyártanak 1200-1800 lumen és 5000-6000K értékűeket, nyilván az áruk is drágább, de ezek már jobban használhatóak. Jobban jártál volna egy megfelelő értékű kompakt fénycsővel.
2015. dec. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!