Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumban a hőmérsékletingad...

Akváriumban a hőmérsékletingadozás okozhat valami kárt a halakban, növényekben? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ebay en vásároltam 1300ft ért RS Electric márkájú 100watt os üveg fűtőt. És nem bízok meg benne mert két fokkal följebb fütti a vizet (24 fok ra van állítva de 26 fokos a víz) ezért estére le szoktam kapcsolni nehogy nagyon felfűtse a vizet és megdögöljenek. Reggelre 22-23 fokos szokott lenni. Ebből lehet baj?

2015. nov. 21. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Szinte egyik fűtőben se pontos a termosztát. Menjen folyamatosan. Milyen halad vannak?
2015. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehagytam. Hogy ha 24 fokot szeretnél állandóan akkor kísérletezd ki,h hány fokra kell állítani a fűtőt. Vedd le 23 fokra reggel és este nézd meg hány fokos a víz.
2015. nov. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A fűtőt általában be kell kalibrálni.


A fokok közti különbség általában pontos, tehát ha feljebb veszed 1 fokkal, akkor 1 fokkal csinál melegebbet, ha 3-mal, akkor 3-mal.


Csak maga az érték van sok esetben rosszul belőve, tehát stabilan x fokkal kevesebbet, vagy többet csinál.


Ha tudod, hogy 2 fokkal fűt melegebbre a beállított értéknél, akkor egyszerűen vedd 2 fokkal kevesebbre.

Állítsd 22-re. Ennyi a titok. :)

2015. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 6db neon, 5db leopárd dánió, 3db aranysávos páncélosharcsa van bent ugy néztem jó nekik a 26 fok ugyhogy azon hagyom. De szerintetek meg merjek benne bízni annyira hogy estére is bekapcsolva hagyjam? Olyan előfordulhat hogy meghibásodik és túlfűtti a vizet?
2015. nov. 21. 21:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Akár elő is fordulhat, de nem jellemző.

Ha ki-be kapcsol, akkor semmi baja.

Hagyd úgy!


Illetve ne hagyd úgy!

Nem tudom, hol nézted ezt, hogy jó lenne nekik a 26 fok, mert kb mindegyiknek sok!!!


Vedd le a fűtőt 22 fokra, és csinálj 24 fokot.

2015. nov. 22. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hány literes az akvárium?
2015. nov. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

...nem várom meg a választ, a lényeg, hogy ha 100 liter körüli, akkor nem tudja nagyon túlfűteni még meghibásodás esetén sem, mert akkora az akvárium hőleadása, hogy a fűtő nem bír bizonyos érték fölé menni.


De hangsúlyozom, pont a fűtő az, ami az akvarisztikai műszaki dolgok közül legendásan a legmegbízhatóbb, majdnem hogy márkától függetlenül.

A pár fokos eltérés is tipikus, szintén márkától függetlenül.

2015. nov. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Beállítottam hogy 24 fokot csináljon. 54 literes az akváriumom. Azért 100watt-osat vettem mert a közeljövőbe be akarok ruházni egy 100-150 literesre.
2015. nov. 22. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!