Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neptun növénytápsót kezdtem...

Neptun növénytápsót kezdtem el használni. Ez 200 literre van, az akvárium 230 liter kürül van. A kérdésem az hogy ezt hány hetente kell adagolni és milyen mennyiségű vízcsere szükséges a használata után?

Figyelt kérdés
neptun, növénytáp, akvarisztika
2015. nov. 22. 21:35
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Nem egyszerű erre válaszolni nagyban befolyásolja az adagolást a növényzet sűrűsége, a halnépesség, a világítás és a vízcseréid gyakorisága. Semmit nem tudunk az akváriumodról csak annyit, hogy 230-literes és egy nem túl jó cuccal akarod tápozni. Azt mondanám így látatlanban, hogy közepes világításnál ideális halnépesség és közepesen dús növényzet mellett 2-4 heti 20-30%-os vízcserénél 2 részletben, az-az 2 hetente egy fél adag a vízcsere után adagolva, arányosan heti elosztásban is adagolható. Ha nem ilyen beállítottságú az akváriumod akkor természetesen más adagolás kell és ez is csak hasra csapás.:D Ezért írtam, hogy nem egyszerű erre válaszolni.
2015. nov. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!