Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Víz újrahasznosítás talajporsz...

Víz újrahasznosítás talajporszívózás után?

Figyelt kérdés
Mennyire működőképes ötlet? Sok a növényem és a dekoráció, emiatt nem túl hatékony a mechanikai szűrés. Talajporszívózáskor sok mulm benne marad, miután a 30% vizet kiszívom. Arra gondoltam, hogy pár óra alatt leülepszik a mulm a vödörben, ezután visszaönteném a vizet. Így maradna a heti 30% vízcsere, de több mulm menne ki.
2015. dec. 3. 00:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Rossz ötlet. Attól, h a mulm leülepszik az alján, a nitrát, de akár az ammónia értéke is magas lehet a vízben. Virágok locsolásához megfelelő. A vízcserlét normális biológia szűrés mellett azért csináljuk, h a nitrát szintet csökkentsük, az alapvető folyamatok miértjével nem ártana tisztában lenni.
2015. dec. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Félreértettél, mert félreérthetően fogalmaztam.

Természetesen kicserélem hetente a 30%-ot. De mivel marad még mulm, ezért még szívnék le vizet, hogy el tudjam távolítani. És ezt a vizet önteném később vissza. És nem is minden héten csinálnám meg, hanem csak 1-2 alkalommal.

2015. dec. 3. 09:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Félre, de nem értem, h miért nem a vízcserekor szívod le? És akkor nem kéne vele duplán bajlódni.
2015. dec. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De, azt csinálom, csak nem tudom az összes mulmot eltűntetni azalatt, hogy kifolyik az egyharmadnyi víz. Vagyis, mindig marad még mulm, mert a növénydzsungelből számomra nehéz kiszívni a csővel.
2015. dec. 3. 09:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Értem. Ha a 30% os vízcsere mellett még leszívsz 30% vizet a mulmal együtt akkor azt visszaöntheted.
2015. dec. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, ilyesmire gondoltam és kb 1-2x csinálnám meg, hogy eltűnjön a mulm. Átalakítom a növényzetet, hogy jobb legyen a külső szűrő hatékonysága. Tudom, hogy a külső nem fogja eltüntetni a mulmot, csak jó lenne, ha egy kis területre gyűjtené a koszt.
2015. dec. 3. 11:41
 7/10 Pendulum92 ***** válasza:
Esetleg szűrd le konyharuhán.
2015. dec. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Teljesen működőképes, semmi probléma nincs vele.


Sőt, láttam már olyat is, (ivadék gondozóban) hogy egy rács volt az aksi alján, rajta 2-3 cm nagyságú gömbölyű kövek, és aljzatszűréssel a rács alól, a leszálló mulmot egy szivattyú folyamatosan tolta fel, fent pedig egy szivacson átfolyva ment vissza egyből a víz az aksiba.

2015. dec. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 elwera ***** válasza:

Nem gond ha a víz felét visszaöntöd.


De vehetsz egy pumpás aljzatleszívót is, mert annak recés a csöve, lassabban folyik le rajta a víz, mint egy sima csövön, így értelemszerűen több időd marad porszívózgatni vele.

[link]

2015. dec. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. dec. 4. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!