Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium világításnál a...

Akvárium világításnál a fényforrások ereje összeadódik?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy van egy 50l-es akvárium, amihez közepes fényt szeretnék. Szerelek rá 2X24w-os t5-ös csövet, (az egyik növényes a másik sima tökmindegy), az 24w-ot ér és közepes fényt vagy 48-at amihez már co2 kéne?

2015. dec. 8. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Többé-kevésbé 48-at. Csak gondolj bele mennyivel világosabb két csővel.
2015. dec. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó igen, csak azért kérdeztem mert volt egy hasonló kérdés és ott sokan azt írták h pl 2x15w nem ér fel egy 30w-ossal
2015. dec. 8. 20:02
 3/3 elwera ***** válasza:

Nem adódik össze a fény erőssége. Pl ha egy ledszalagot megmérek lux mérővel, az nagyon keveset mutat, de 5 méter hosszan is világít gyenge fénnyel. Tehát a sok egymás melletti fényforrásnál csak annyi történik, hogy nagyobb felületre terjed ki a fénye.


De ezekben a lámpákban van egy fényterelő, félkör ívben. Nekem van egy ilyen quad T5 2x24-es, és egy 4x24-es lámpám. Mind a kettőt lemértem luxmérővel és a 4x24-es azért többet mutatott. Nem a dupláját, csak olyan 40%-al többet. Szerintem a fényterelő miatt.

A fényterelő egymásra is fókuszálja a csövek fényét és talán amiatt lesz erősebb.

Olyan lehet ez, mintha egymásra vetítenél két zseblámpával.

2015. dec. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!