Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvaristák! Hány percig lehet...

Akvaristák! Hány percig lehet egy külső szűrő kihúzva hogy a baktériumok ne sérüljenek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A külső szűrőm össz 10 literes tartálya (5X2 liter)tele rakva biológiai szűrő anyagokkal: siporax,matrix,substrat pro,eheim mech kerámia. Mennyi az az idő amÍg kihúzva lehet anélkül h sérülne a baktérium kultúrám?


Másik kérdésem:520 literes aki 30%-os vízcseréjénél ha közvetlen csapvízzel töltöm vissza de aquatant adagólok, kihúzzam a szűrőt egy darabig h ne romboljon a klór?

KÖSZI!!



2015. dec. 14. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:

fél óra után talán már drasztikusan lecsökken a számuk szóval 10-15 percnél tovább ne nagyon húzd ki.


Hogy lehet közvetlen csapvízzel pótolni ,de aquatant is hozzáadni? Az akváriumba akarod önteni az aquatant?

2015. dec. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hali. Igen. Nyomatom a vizet a csapról vissza és aquatant szoktam hozzá adagolni. Pontosabban egyszerre beleöntök kb.200 literhez való mennyiséget,a vissza töltés elején. Eddig kihúztam a szűrőt feltöltés ideje alatt hogy hagy dolgozzon a szer,és hatástalanítsa a klórt. Vagy ez faxság?
2015. dec. 14. 15:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát az jó kérdés, h ér-e valamit. Én vaterán vettem pár ezer forintért egy 90 literes hordót azzal oldom meg a vízcserét.
2015. dec. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nálam a víz pihentetés nem megoldható. Azért köszi!
2015. dec. 14. 16:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Én se pihentetem, csak macerás vödrönként azonos hőmérsékletű vizet engedni, adagolni hozzá a vízkezelőt. Kb 5 percig van a víz a hordóba. Én nem merném egyből az akváriumba engedni a vizet, az enyém 600 literes.
2015. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!