Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a kékgurámiaim...

Mi lehet a baja a kékgurámiaimbal?

Figyelt kérdés
2pár , 4-5 hónaposak ,a tünetek a következők : olyan mintha az uszóholyagukkal lenne valami . egyszer csak elvesztik az uralmat meguk felett és függőleges helyzetbe állnak fejjel lefelé. Hasvízkórt kizártam , nincsenek kiálló pikkelyek vagy dagadt has. Száraztáppal etetk, a jelenség elötti este megborult egy kicsit a haltáp és a kelleténél több került a vizbe. Mondjuk 3x annyi .Okozhatja-e ez ? Valami bélgyulladás? Egyszer már történt ilyen akkor a parakill vagy az idő meggyógyította (a parakill a közben kitőrt darakor miatt kellett, amit mellesleg a gurámik nem, csak a szifók kaptak el)
2015. dec. 14. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A tartási körülményeket leírhatnád (méret, szűrés, hőmérséklet, más halak, stb.). Ha nincs lefedve, az is baj lehet, mivel ők is labirintkopoltyúsok, mint a betta és ha hideg levegőt szívnak be, megfázhatnak.

2015. dec. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__7..


Szerintem a rossz vízminőség miatt, gyenge a szűrésed. Milyen időközönként mennyi vizet cserélsz?

2015. dec. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kékgurámi elég falánk hal, többször jártam úgy hogy elüldözte a többieket az ételtől hogy neki jusson. Túletethetted őket, túl ehették magukat és ennek lehet következménye a bélgyulladás. A túlhalmozodott táplálék "rothadni" kezdett a szervezetükben.
2015. dec. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
valószínűleg bélprobléma volt, mára meggyógyultak. A szűrésem gyenge , de már meg van véve az új, csak el kell mennem érte :) Köszi!
2015. dec. 15. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!