Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire van szüksége az axolotlne...

Mire van szüksége az axolotlnek? (TÖBBI LENT. )

Figyelt kérdés

Szeretnék axolotlt tartani, és ebben kérnék segítséget.

Természetesen utánaolvastam, de érdekel olyanok véleménye is, akik tartanak/tartottak már axolotlt. A kérdéseim a következők lennének:

Milyen bagy akváriumra van szükségük (nem csak literben, hanrm méretben is érdekel). Azt olvastam, hogy 150l elég nekik, szerintetek is? 30 cm-nél nem nőnek nagyobbra? Tarhatóak egyedül? Milyen a számukra ideális hőmérséklet?

Mindig 24C+ van a házban, nyilván megokdanánk, hogy fűtetlen, hűvös helyre (ha kell pincébe...) kerüljenek, de nyáron mégiscsak meleg van. Van számukra valamilyen speciális hűtőberendezés?

Milyen növényzet mehet hozzá?


2015. dec. 21. 02:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tartottam még, ezért csak a technikai részhez szólnék hozzá.


Ha ilyen hideg vizű állatot tartanék, 100%, hogy hűteném a vizüket!

Ez nem az a klíma, amiben megmaradnak, egyszerűen nem jó nekik.

Vízhűtő létezik, mondjuk negyed millióért.


Viszont ha veszel használtan egy pici hűtőgépet, meg egy kis vízpumpát, akkor 10-15000 ft-ból nagyon hatékony hűtőt össze lehet hozni.


A hűtőt 2 helyen, ahol nincsenek fontos csövek (oldalán) ki kell fúrni.

A vízpumpa megy az akváriumba.

Rá egy jó hosszú cső. A cső megy a hűtőbe, az egyik lyukon, ment feltekered spirálba, hogy minél több legyen bent. (Annál több hűl)

A másik lyukon jön vissza az akváriumba a víz.

A hőmérsékletet a pumpa vízátfolyásának mértékével, és a hűtőben lévő cső mennyiséggel tudod szabályozni.


Egyébként biztos, hogy csináltatnám az akváriumot, mert a kész gyári aksik nem olyan arányúak.

Neked inkább lapos kell.

Hogy mekkora... amekkora elfér, minél nagyobb.

2015. dec. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minimum 100x40 cm-es aksi kell,ebben már két példányt tudsz tartani.vízmagasságnak 30-40 cm már elég,főleg a talajon mászkálgatnak.egyedül ne tartsd,egymással békések,úgyhogy nincs rá ok.vízinövénynek elég a gömbmoha is.18-24 fokig simán jó nekik.bújójuk feltétlen legyen,aljzat nem kötelező,de ha használsz,akkor olyan nagy kavicsokat,amiket nem tudnak lenyelni,mert sajnos előfordulhat.
2015. dec. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ja,az aksi tetejét fedd le,mert kevés rá az esély,de nem kizárt,hogy kiugorhatnak,ha pl.megijednek valamitől.
2015. dec. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. dec. 22. 18:19
 5/9 A kérdező kommentje:

Ment a zöld kéz:)

Akkor 100x40x30-as aksit szerzek be, ha megfelelő.

Vízhőmérsékletnek milyen a legoptimálisabb? Több adatot találtam sajnos az interneten, és nem szeretném elhamarkodni.

2015. dec. 22. 18:22
 6/9 anonim ***** válasza:
A méret jó lesz úgy.A hőmérséklet meg,ahogy írtam,ha 18-tól 24 fokig tudod tartani a hőmérsékletet,az teljesen jó.Tehát egy sima szobahőmérséklet,nem kell túlparázni:)
2015. dec. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz:) Köszönöm.:)
2015. dec. 23. 19:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Tessék:

[link]


Tudod gugli a barátod.

2015. dec. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2015. dec. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!