Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van olyan haltáp, ami antibiot...

Gyudbal kérdése:

Van olyan haltáp, ami antibiotikus, de legalább is hatékony immunerősítő hatású?

Figyelt kérdés

Két torekátum harcsánk bekapott egy baktériumos fertőzést. Egyelőre jó étvágyuk van, falják a fehér és fekete szúnyoglárvát. A víz felét kapásból lecseréltem, és egy hét múlva tervezek még egy harmadosat kb., de jó lenne valamivel még gyógyítani őket, a vízbe viszont nem szeretnék antibiotikumot, mert kicsinálom vele a szűrőmet.

Előre is köszi a választ/válaszokat!


2015. dec. 21. 15:09
 1/6 elwera ***** válasza:
szerintem nincs ilyen haltáp
2015. dec. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem hinném, hogy van ilyen, mivel a gyógyszerek jobban fel tudnak szívódni a hal bőrén, mint az emésztőrendszerén, illetve a beteg halak gyakran étvágytalanok is lesznek. Érdemes karanténozni a beteg halakat, így megakadályozható a többi hal megfertőződése és a szűrőbaktériumok is megóvhatóak. Amúgy pontosan mi a bajuk?

2015. dec. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A baktériumos fertőzés mit takar? Bélgyulladásra tudok olyan készítményt ami nem bántja a lebontó baktériumokat: Octozin
2015. dec. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tippem a baci: homályos, dülledt szemek, felmeredező pikkelyek, kissé foszladozó úszók, bajuszszálak.

Sajnos nem tudom megoldani a karanténozást, amúgy ahhoz nyúltam volna én is... De a szumik és a dániók látszólag, mint hal a vízben. Szerencsére tényleg jó az étvágya a harcsáknak.

*

Különben lehet, hogy ez valami olyan kórokozó, ami könnyen betámadja a torekátumokat: valahányszor ivadékot látok egy üzletben, a fenti tüneteket mutatja. A sajátjaimat idősebb korukban vettem, most 6-7 centisek.

2015. dec. 21. 17:41
 5/6 Platypus ***** válasza:
Hogyne lenne ilyen, a legtöbb gyógytáp művésznevű cuccban antibiotikumok vannak. Viszont az ilyen tünetek már bőven túl vannak a táppal gyógyítható eseten.
2015. dec. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem akarom elkiabálni, de az egyik harcsám úgy tűnik, nagyon összeszedte magát, már alig láthatók rajta a tünetek, a másik sajnos gyengélkedik még mindig, lassabban, de talán az is felgyógyul. Szurkolok... És vizet cserélek, meg adok nekik kétféle tápot is (Sera bacto tabs, Tetra pro energy). Remélem képbe jönnek.

2015. dec. 22. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!