Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert nem szep szinesek a halaim?

Istvanfy kérdése:

Miert nem szep szinesek a halaim?

Figyelt kérdés
Valami por szeru kajat meg valami lejart lemezestapot adok nekik...najo az utobbi nem lejart hanem budos de azt se szoktam mar adni nekik mert nem szeretik. Tudtok nekem ajanlani halkajat?

2015. dec. 28. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nem elsősorban a kajától függ, hanem a halak fajtájától és a tartásmódtól.

2015. dec. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen halaid vannak és hogyan tartod őket? Én még nem találkoztam illatos halkajával...meg kutyakajával sem.
2015. dec. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Adj nekik jobb minőségű tápot (sera, jbl, tetra...) meg fagyasztott eleséget. Akár mérgezés is, rossz tartási körülmény miatt is lehetnek fakók. Leírnád az akvárium paramétereit.
2015. dec. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

50L az aksi, allando 25fok. Atok hinart es meg valami nagylevelu novenyt tartok. 2 almacsiga, 4 plati(en neveltem fell oket), 3 kicsi karas amikat csak most telen tartok benne mert kint a kertitoban felek nehogy megfagyon a viz, amugy a karaszok csak 2cm, es 8-9 guppym amiket szinten en neveltem fell de azok meg kicsikek 1cm se...

Idovel csak a gupikat fogom megtartani mert hallotam hogy a platiknak nagyobb aksi kell :P ja es egy torpe pancelos harcsa de meg szeretnek venni 4 et. Ja es hetente cserelem a vizet az aksiban ugy ahogy kell.

2015. dec. 29. 09:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Tehát a guppik színe nem tetszik? A kárászok túlélik kint is, feleslegesen vitted be őket, csak terhelik a vizet. A 25 fokot pedig nyáron se nagyon viselik el...
2015. dec. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a platiknak a farok uszojuk vege nem szines es ossze van huzodva kicsit :P a gupiknak csak most kezd megjonni a szinuk mert meg kicsik, es felek a guppiknak is elfakul a szinuk.
2015. dec. 29. 16:11
 7/10 A kérdező kommentje:
A kis karaszokat kirakom, de a te lelkeden szarad ha megfagynak a vizbe es elpusztulnak.
2015. dec. 29. 16:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha megvan 80-100 cm a víz akkor nem fagynak meg. :)

A farok összetapadás az valami betegség jele.

2015. dec. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

50 cm mely csak :P kb 150-200L.

A platik farka nincs szettepve, egybevan szep egyenes, csak az a baj hogy atlatszo :P mindha nem lenne az a fele ahol kitagul a farok :P

2015. dec. 29. 16:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez betegség jele lehet, míg képet nem látunk, nem tudunk segíteni, talán úszórothadás lehet. Ezt leggyakrabban a rossz vízminőség, rossz tartási körülmények okozzák.

Ilyen kis kerti tavat nem szabad csinálni, a halak hamar túlszaporodnak és a legtöbb halnak kicsi. A karászoknak is nagyobbra lesz szüksége...

Nekem volt kerti tavam, több, mint 10.000 liter víz ment bele.

160-170 cm mély volt a legmélyebb rész és szépen kiteleltek a halak.

Költözés miatt már nincs meg sajnos.

Majd nyáron csinálunk egy másikat. :)

2015. dec. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!