Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gurámi bántja a többi halat?

Gurámi bántja a többi halat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kezdő akvárium tulajdonos vagyok, egy kész, bejáratott akváriumot vettem, 3 hónapja. Volt benne egy (kékes szürkés) gurámi, és egy algaevő harcsa. Vettem bele guppikat, ők szépen szaporodnak is. Kaptam egy xifó párt is, nemrég lettek meg a kis xifók, amiből 7-et kivettem, ma raktam Őket vissza. Guppik, xifók nem bántják őket, viszont a gurámi igen. Egy kicsit megevett, pont láttam.

Másik gond, hogy a guppiknak is csipkedi a farkukat, egyik hím guppinak annyira megcsipkedte, hogy nem tud úszni, az akvárium alján pihen. Vele mit csináljak? Két nőstény guppinak fekete lett a farka, de esznek rendesen. Segitsetek légyszi, nagyon szeretem Őket, de félek, h valamit rosszul csinálok.



2015. dec. 30. 09:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
A gurámit vedd ki belőle. A farkatlan halnak már mindegy.
2015. dec. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy mi a cél?

Van 2 féle eleven szülőd, és mindnek meg akarod menteni az utódját? Ahhoz 1 év múlva kell egy 1000 literes akvárium.

Minden esetre ha a gurámi a felnőtt halakat is bántja, akkor valahogy adj túl rajta. Cseréld el növényre.

2015. dec. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Mekkora akváriumba tartod? Lehet nem alkalmas kék gurámi tartásához, a szűk hely stresszelheti.
2015. dec. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
Gurámit vedd ki. Amúgy nálam már évek óta önfenntartó a guppiállomány, amelyik akváriumban van hínáros rész ahova elbújnak a kicsik ott többen lesznek de ott is beállnak egy állandó létszámra.
2015. dec. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem akarom mindet mindig kivenni, csak láttam amikor megevett egyet és bepánikoltam. Túl adok akkor rajta, nagyon köszi.
2015. dec. 30. 12:36
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Mekkora az akvárium?
2015. dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
50 literes
2015. dec. 30. 13:37
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
HA 50 literes akkor megvan a probléma. Kicsi a hely. A guráminak és az algaevőnek is. Ha pedig az elevenszülők szaporodnak akkor előbb utóbb nekik is kicsi lesz.
2015. dec. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Oh.. Ebben voltak előtte is, akitől vettem, megvan neki 3 éve, és ezek a halak az elsők közt voltak amiket vett bele..

Akkor az elevenszülőknek bent hagyom a kicsiket ezután, és majd a természet megoldja.

2015. dec. 30. 13:53
 10/18 anonim ***** válasza:
42%
Az hogy más is kínozza a halakat, leszarja az igényeit nem jogosít fel rá senkit -még téged se- ,h ne biztosítson megfelelő körülményeket a halainak, nem kötelező senkinek se a hal tartás.
2015. dec. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!