Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe aranyhalnak elég a 35...

Törpe aranyhalnak elég a 35 liter?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van 2 aranyhalam, még kicsik (5 centisek), 35 literes akváriumban vannak, és mindenhol azt olvastam, hogy kell nekik a 100 liter. Viszont a nagynéném mondta, hogy van neki egy ismerőse ahol vannak törpe aranyhalak, amik max 7-8 centisre nőnek meg, és azt mondta elég nekik a 35 liter. Mi a véleményetek? Érdemes lecserélni a halaimat a törpékre?
2015. dec. 30. 13:30
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:
Mondjuk 1-2 törpe szívóharcsa
2015. dec. 30. 19:45
 42/46 anonim ***** válasza:
35 literbe nem raknék törpe szívót, inkább valami algaevő csiga... [link] Nem jó ha túl vagy telepítve, 35 literbe nem fér sok hal.
2015. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:
A csigák nem szaporodnak túl? Nekünk volt hogy a vizinövénnyel bekerült 1-2 csiga és annyi lett belőle hogy nem győztük kiírtani. folyton rápetéztek az üvegre :/
2015. dec. 30. 19:55
 44/46 anonim ***** válasza:
Pl. Zebracsiga egyáltalán nem szaporodik az akváriumban. De keresgess, olvass, tele van az internet hasznos info-val.
2015. dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 Platypus ***** válasza:

Már hallottam soproni akvaristákat panaszkodni a helyi extra kemény vízre. Ez eléggé lekorlátozza a választási lehetőségeket, például a törpe gömbhalnak nagyon nem lett volna jó. Szerencsére a guppiknak tökéletes. Azt írtad, a guppikkal az a bajod, hogy nem elég szépek, nem díszesek. Ha ezt így gondolod, akkor szerintem csak rossz minőségű, keverék guppit láttál eddig. A hím guppi az egyik legszínesebb és változatosabb díszhal az összes közül. Szerintem jó döntés ha csak hím guppikat veszel, akkor aztán tényleg nem fognak szaporodni, nem lesznek színtelen halaid és mindegyik teljesen más színű lehet. A lentiek mind szivárványos változatok. Az endlerek és a hibridek némileg szerényebb színezetűek, de azok is tudnak brutál szépek lenni.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. jan. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 tomaszcool ***** válasza:
35 literre, amiből marad 30 liter víz a dekoráció/aljzat.... miatt, én 1 darab betta hímet javasolnék. Kb minden kereskedésben kapható és a hím nagyon szép díszes. Tartása papíron nem nehéz, de oda kell figyelni a megfelelő etetésre, víz hőmérsékletre és fedett aki kell mindenképp. Szerintem jobb, mint telerakni guppikkal.
2016. jan. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!