Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50 L-es akváriumhoz milyen...

50 L-es akváriumhoz milyen világítás az optimális?

Figyelt kérdés
Közepes fényigényű növényeket szeretnék max, vagyis azok vannak jelenleg, de a mostani világítás nem a legjobb nekik. Arra már rájöttem hogy 6500k-eset kell nézni. T8-as csövekről lenne szó, hány wattosat nézzek? Lumen? És közepes fényigényű növényeknél nem kell co2 adagolás? Köszi!

2015. dec. 6. 09:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy egy ekkora akvárium kb 60 cm , úgyhogy hiába írom neked, hogy 36 wattosat vegyél, mert az 120 cm hosszú, az meg baromi hülyén nézne ki rajta.


Még a 18 wattos se igazán jöhet szóba, mert foglalatokkal együtt az is lelóg róla.

Szóval sok választásod nincs, 15 wattosat kell használnod, abból viszont közepes fényerőhöz 2 db kéne.


Hogy ezt hogy oldod meg, az más kérdés, vannak 15 wattos lámpatestek, de azokból 2 db-ot venni elég drága mulatság.

Ha tudsz barkácsolni, akkor összehozol házilag valami 2×15 wattos lámpatestet, úgy a töredékébe kerül.

2015. dec. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
És CO2 nem kell. Max adagolhatsz a táp mellé némi easy carbo-t, de ilyen fényerő mellé CO2 rendszer fölösleges.
2015. dec. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
És ha t5 lenne? Vagy annak is hasonló teljesítmény mellett ilyen méretei vannak? valamivel kisebbek, nem?
2015. dec. 6. 10:07
 4/21 A kérdező kommentje:
Megnéztem igen... :( de barkácsoláshoz nem nagyon értek, inkább kerüljön kicsit többe, ha bemegyek a kisállatkereskedésbe és mondom nekik h 2x15w-os tetőt csináljanak, akkor az technikailag ilyen méretben megoldható? (bocs, nem volt eddig ilyen világításom szóval abszolút kezdő vagyok világítás témában)
2015. dec. 6. 10:22
 5/21 anonim ***** válasza:
28%

Valóban, az aksi mérete behatárolja a lehetőségeidet.

Van 3 aksink, egyik kb. 50 literes, abban 2 db PHILIPS MASTER PL-S 11W/830 4pin 2G7 lámpa van. Tökéletes!

A 120 litereben 2 db 18 W-os fénycső van, szintén megfelelő.


44 éves vagyok, egész életemben voltak díszhalaink. Már apámnak is voltak díszhalai születésem előtt. Soha nem használtunk co2-t, csak levegőpumpát. Annyi növény terem nálam, hogy kéthavonta eladok egy csomót. :-)

2015. dec. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%

6500k szerintem túl fehér, éles fény!

3000-4000-nél nem kell több! (középfény)

2015. dec. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy egy kis állat boltban mennyire fognak neked világítást gyártani, de ha megteszik, akkor nyilván olyan méretűre csinálják, mint amekkora kell.


Bár őszintén szólva a halak becsomagolásán, meg az áfás számlán kívül nem igen bíznék ilyet rájuk, mivel ezért vannak ott.

Ehhez meg villanyszerelő, meg valami barkácsolós ember kell, aki valamibe az egészet be tudja építeni.

Ja, és mehet a 6500 K, és nem kell légpumpa.

2015. dec. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, a helyedben vennék 2 db ilyet, ebben a megfelelő fénycső is benne van,


[link]


és felcsavaroznám egy darab lécre, amire tennék kis lábakat, meg előre egy kis takaró lemezt, hogy ne szembe világítson, hanem lefelé.

Ebbe csak be kell kötni a 230-at, és kész.

Ez jár a legkevesebb barkácsolással.

Csak van olyan ismerősöd, aki ennyit meg tud csinálni...

2015. dec. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A leggagyibb gyári egyébként ennyibe kerül:

[link]


De látod, hiába ebben is 45 cm-es csövek vannak, maga a szerkezet 67 cm, ami valószínűleg túlnyúlik.


Ha nem gond a túlnyúlás, és barkácsolás helyett belefér a magasabb ár, akkor ezt venném.

2015. dec. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Találtam kisebbet:

[link]


De valamire ezt is rá kell szerelni, tehát majdnem ugyanott vagy...

2015. dec. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!