Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy telepítsek növényeket az...

Hogy telepítsek növényeket az akváriumba?

Figyelt kérdés
Új akváriumot szeretnénk berendezni. vettünk növényeket, nem voltak olcsók. Azt mondták a boltban, hogy vegyem ki a kosárból és a gyapotból, úgy ültessem be. Otthon, mikor szétszedtem kiderült, hogy a felének egyetlen szál gyökere sincs, csak levágott szárak voltak. Próbáltam elültetni őket, bár gyökér nélküli növényt nem tudom, hogy hogy lehet, lényegében csináltam egy halmot a kavicsból és beledugdostam, de másnapra a víz tetején úsztak. Elmentem egy másik boltba. Mondtam, hogy olyan növényt szeretnék, aminek van gyökere. Hazavittem egyet 800 forintért, kibontottam, egyetlen gyökere sincs. Öt nap alatt az összes levele levált, az üres szárak meredeznek. Én nem tudok valamit? Mások hogy telepítenek növényeket?

2015. dec. 30. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki fig hajtani
2015. dec. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A levele a táp hiány fény hiány miatt is hullhat. Nem ártana tisztázni ,h milyen a világításod, mivel tápozol. Lehet olyan növényeket vettél amiket esélyed nem volt életbe tartani..
2015. dec. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Milyen tápot lehet használni? A halaknak nem árt? Most persze még nincsenek benne, de majd szeretnénk.
2015. dec. 30. 18:42
 4/7 anonim ***** válasza:

A világítás a legfontosabb ,az határozza meg a tápozást is.

Tehát hány literes akvárium? Milyen világítás? Milyen szűrés? Hány és milyen halat szeretnél?

2015. dec. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

100 literes akvárium,EHEIM Pickup 160-as szűrő. Két neoncső. Ehhez nem értek, magához az akváriumhoz van a fénycsöves tető. Engem csak az bosszant, hogy miért nem gyökeres növényeket árulnak, miért "vágott virágot", mert lényegében ezek a szárak, amiket vettünk más növényekről levágott ágak.

Igénytelenebb halakat szeretnénk. Guppy, molly, algaevő, neonhal. Igazából a gyerekek kapták az akváriumot.

2015. dec. 30. 18:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Eldugod, lesúlyozod és majd kihajt. Az meg, hogy a levelét hullajtja általános de lehet attól is mert nem elég neki a fényed, nincs tápozva, stb.
2015. dec. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem olvass utánna a dolgoknak rengetek weboldal forum foglakozik a növenyezéssel én hónapokig csak elmeletben foglakoztam vele miután belekezdtem
2016. jan. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!