Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan érhetem el, milyen...

Hogyan érhetem el, milyen növényeket telepítsek, hogy szép, füves legyen az akvárium alja?

Figyelt kérdés
Úgy tetszik, szeretnék olyan csinálni:) Milyen növények kellenek hozzá?
2014. febr. 18. 13:02
 1/4 Platypus ***** válasza:

A növény a legkisebb kérdés. A víz alatti gyep a természetben nem fordul elő. Ezek a növények vízpartokon élnek, és csak időszakosan kerülnek víz alá, így hosszú távon nem is viselik jól a dolgot. Egy szép akváriumi gyephez elengedhetetlen a CO2 adagolás, mert ezek a növények nem képesek hatékonyan kinyerni a vízből, így nélküle nagyon rosszul növekednek. Ezen kívül extra erős fény, jóféle agyag talaj és erős tápozás is kell nekik.


Néhány faj gyepnövesztéshez: Hemianthus cuba, Eleocharis parvula, Glossostigma elatinoides

2014. febr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2014. febr. 18. 14:01
 3/4 MCsperX ***** válasza:

Én az úszó májmohát (riccia) kötöztem rá próbaképpen egy kerámia díszre szúnyoghálóval. kb. 1,5 hónap alatt lett ilyen, mint ezen a képen:

[link]


Azt mondták, ahol vettem ,hogy ugyanezzel a szúnyoghálós megoldással le lehet kötözni az aljzatra is, csak le kell rögzíteni valahogy a hálót pl. nagyobb kövekkel. Nekem ez mondjuk nem annyira szimpatikus, mert nem tudom, akkor hogyan lehet az aljzatot takarítani.

2014. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szép, gratulálok!
2014. febr. 19. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!