Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan takarítsam ki a 60...

Hogyan takarítsam ki a 60 l-es akváriumot? Tiszta alga a belső fala. És nem akarom az összes vizet lecserélni, mert mikor ezt legutóbb (kb.3 hónapja) megtettem majdnem az összes hal kipusztult.

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 06:51
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem 120 literes akváriumom van, tehát kétszer nagyobb. Pont a múlthéten tisztítottam. benyúlhatsz valami dörzsivel, de a legegyszerűbb, ha lecseréled a vizet, ha ezért meghalnak a halak, akkor vagy rosszul csinálsz valamit, vagy nagyon trágya a víz minősége. Vegyél sok algaevőt.
2010. márc. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Cseréld a vizet és ne használj vegyszert, mert ha abból véletlen egy kicsi benne marad, akkor tuti elpusztulnak a halak. A halakat egy nagy (legalább 5 literes) befőttesüvegbe, tálba, lavórba, akármibe vedd ki legalább 5 liter vízzel. Miután kitakarítottad az akváriumot, töltsd fel, és várj egy napot, mielőtt beleteszed a halakat. Az 5 liter kivett halas vizet a halakkal együtt öntsd az akváriumba (nyilván előző nap annyival kevesebb vizet kell beletölteni :) ), így talán jobban bírják.

Ha van lehetőséged, akkor szerezz forrásvizet, azt általában jobban szeretik a halak, mert nem klóros, vegyszeres.

2010. márc. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Redszeresen (minden héten) csinálj részleges vízcserét (a teljes vízcsre egyáltalán nem ajánlott és csak rendkívüli helyzetekben lehet rá szükség). Tehát szívd le az akváriumi víz 1/4-ét, vagy 1/3-át lehetőleg úgy, hogy az aljzatról szívod a vizet, mert így összetakarítod a mulmot is. A leszívott vizet pár napig pihentetett, vagy ha erre nincs módod, akkor a halakra ártalmas anyagokat semlegesítő vízkezelővel kezelt csapvízzel pótold. A cserevíz ugyanolyan hőmérsékletű legyen, mint az akváriumi. Ami az algát illeti, ezt, mint már írták itt, valóban le lehet törölgetni egy finomabb dörzsivel (én is ezt a módszert használom), de vigyázz, a túl durva dörzsi összekarcolja az üveget (szintén saját tapasztalat). Lehet emellett kapni különféle algakaparókat is és ezek nem is kerülnek sokba. Hetente (vagyis a részleges vízcsere alkalmával) ajánlatos az algátlanítást is elvégezni.

Az algázó halak nagy segítséget jelentenek az alga elleni küzdelembenm. Én nem rég vettem pár kicsi ancit és elképesztő, hogy milyen jó munkát végeznek. Ráadásul nem csak az üvegről, de a kavicsról és a növényekről is lelegelik az algát.

Mindemellett át kellene gondolnod, hogy mi lehet az algásodás oka. Kevés fény = barna alga; túl sok fény = zöld alga; szerves anyagokkal túlterhelt víz (mert pl. túletetsz, nem jó az akvárium szűrése, nem "porszívózod" az aljzatot stb.) = mindenféle alga növekedését elősegíti.

2010. márc. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mágneses algakaparó a legegyszerübb.Még vizes sem leszel.
2010. márc. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A vízcserés válaszadó tanácsait fogad meg! Ha az egész vizet cseréled, főleg, ha nem pihentetett attól döglenek meg. A vízben lévő baktériumok hasznosak ami több hét alatt alakul ki az aksiba.

A szűrő folyamatosan menjen, ne kapcsold ki, csak ha etetsz vagy piszkálsz az aksiba.

Itt olvasni!

[link]

2010. márc. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!