Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 110 literre jó ez a világítás?

Bubika30 kérdése:

110 literre jó ez a világítás?

Figyelt kérdés

Odyssea Dual Pro 2x39 W T5 lámpa - 6500 K.

Számításaim szerint 0,68 watt/liter. Közepes fényigényű növényekhez kell. Lehet elég volna a 2x24 w is?


2016. jan. 1. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
2 fénycső aztán csókolom! Nekem tökéletesen működik sima fénycsővel... leginkább a szűrésen van a hangsúly!
2016. jan. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kocuska ***** válasza:

Azért nem ártana tudni a tervezendő szűrőt is mert az akváriumokban épp az a lényeg hogy az összes komponens egyensulyban van és hogy nincs egyetlen egy gyenge láncszem. Például az erős világítashoz egyberős szűrés dukál míg egy alzlszűrt akváriba csak gyenge világítás ajánlott. A világításnal (és igazándibol az akvárium bármely másik komponensénél is) az a baj, hogy mindig az akvarium többi részéhez kell igazítani, ez alatt értem a halakat, a szűrést, a növenyeket, a talajt, az akvarium méretet. És amúgy általánossagban azt hiszem, hogy elmondható hogy a növenyeknél is jobb ha többféle, jól kiegyensúlyozott növényt választasz. Tehát vannak intenzív növésű növenyeid amiket hátra pakolsz, majd vannak a kozepesek közeptájékra es az ilyen fűszerű alacsonyabb fényigényű növényeket előre. Ez azért is fontos hogy megfelelő legyen a biológiai egyensúly és talán ami még fontosabb hogy stabil. Mivel a szóban forgó akváriumban t5 vilagitasrol beszelünk aminek ugyan nagyobb a hatékonysága mint a t8-é de szerintem ezt kiegyensúlyozza az hogy a 110 literes aksi már elég magas(feltételezem) ahhoz hogy a magas vizoszlop elnyelje a fényt igy az aksi aljáig kevesebb fény jut el és az is, hogy 6500K lámpa ami azt jelenti hogy nem segíti elő annyira a növények fotoszintetizálását. Szerinten ez a 3 dolog kiegyenlíti egymást és szerintem ez a világítás egy jól/közepesen megszűrt akvariumhoz pont passzolna. Persze ehhez mérten kellene a többi komponenst is megválasztani tehát egy szerintem közepesen betelepített aksihoz jó lesz. Viszont én semmikepp sem mennek le a 24w lámpatestekre szeribtem az már túl gyenge lenne.


U.i:bocsánat a hosszú válaszért es lécci javítsatok ki bármiben is mert igazándiból nekem nincs aksim xD

2016. jan. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Terv: 110 lityis aksi, az említett világítással. Szűrés: tetra ex 800 vagy jbl cristalprofi 901. Lehet elég lenne egy belső szűrő is? Mondjuk egy 1000L/h-s. Talaj:jbl manado + jbl aqua basis plus. Növényzet: ???? Még nem tudom, ebben is jó lenne egy kis segítség. Nem szeretnék co2-t, csak folyékonyat. Persze tápoznám is. Halak: anci, almacsiga, black molly, guppi. Nem sokat lehet bele rakni, de azért legyen benne. Ez a terv, de szívesen elgfogadok minden segítséget az összeállításban.
2016. jan. 2. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!