Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nővények tápozása Easy Life...

Nővények tápozása Easy Life Profito, Ferro, Kaliummal?

Figyelt kérdés

Nővényeknek elég ez a három felsorolt táp ? 130 L akvariumom van,

Ma vettem őket de nem tudom hogyan adagoljam naponta vagy hetente elég,1 nap lehet mind a három tápot belerakni vagy 1 nap csak 1 fajta tápot tegyek az akva?,Hogyan adagoljam egyenesen az akva fecskendezzem vagy vederbe vizzel keverjem őssze és ugy őntsem az akva?


2016. jan. 1. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha Profitót használsz, NEM kell külön káliumot adagolnod. A Ferroval figyelj, a vasat túltolva algabumm lesz. Ráadásul a Ferróban is van kálium, a Profitóban meg vas.


Sok függ attól, milyen növényed és fényed van. A Profito nem rossz alap táp, káliumot és mikroelemeket tartalmaz. Ha sok halad van, nem kell macroelemeket adagolnod, vagyis foszfátot és nitrátot.


Vagyis a válasz: Ezekből csak a profitót használd, elsőre a gyári adagolással. A másik kettőt felejtsd el. Ha leírod, hogy milyen növényeid, fényed van, egyáltalán milyen az akvád, sokkal többet lehetne segíteni. Egy jó kép sem ártana, látnám a növénymennyiséget.

2016. jan. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy a növényeknek kellenek macro (kálium, nitrát, foszfát) és microelemek, illetve megfelelő fény a fejlődéshez.

Ha vannak halaid, azok az anyagcseréjükkel stb biztosítanak adott mennyiségű foszfátot és nitrátot. Ezt a Profitóval kiegészítheted káliummal és microelemekkel. A vízben is vannak alapból szükséges elemek. Szükség esetén lehet macrót is adagolni, illetve persze minden mást is, de sima halas akváriumnál, pár növénynél nem kell.


Ha részleteket tudnánk az akváriumodról, többet és részletesebben lehetne mondani.

2016. jan. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

egy időben én is be voltam indulva profito+carbora és folyamatosan adagoltam aztán folyamatosan algásodtam. Abbahagytam és eltűntek az algák, növényeim pedig ugyan olyan szépek!

Ja és jpl növény táptalajom van

2016. jan. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszokat sràcok!Most mü növény van az akvába de 8 ikára jönnek az igaziak ezert èrdeklödök utàna.akkor a ferro ès a kalium kihuzva és a profito elég?Másféle táp amit tudnàtok ajànlani esetleg,amugy kavicsos aljzatom van 130 L akva .


[link]

Ez a vilagitásom


[link]

[link]

Itt az akva az elsö kèpen látszik a talaj a sarokba tettem kissebszemü kavicsot oda akarom beültetni a növènyt attol félek hogy ez a nemmegfelelö talaj a növènynek .

Ezeket a növènyeket rendeltem.

[link]

html://akvakertesz.hu/threads/anubias-barteri-var-nana.123/

[link]

[link]

2016. jan. 2. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!