Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi okozza és mi a teendő?

Mi okozza és mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az akvárium front üvegén megjelent a zöld alga. Különálló kb. 1-2mm-es szálacskák.Nem nőnek nagyobbra a növényeken nincs.
2016. jan. 3. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Túl kevés az információ. Legvalószínűbb, hogy túl sok napfény éri. Hol az akvárium, az ablakban? És van szűrőd?
2016. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyan ez a probléma merült fel egy-két hete. Én betudtam annak hogy a frontüveg az ablak felé néz, még ha messze is van tőle de mégis csak több fényt kap ott így gondolom az segítette elő az algaképződést.

Amikor vízcserét csinálok akkor egy szivaccsal (amit csak az akvárium tisztítására használok) ledörzsölöm őket. Nem túl hatékony mert visszajönnek, de egyelőre más megoldást nem találtam.

2016. jan. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!