Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az elmlt napokban székletüríté...

Az elmlt napokban székletürítéskor vérzik a végbéknyílásom! Ez bajt jelent? Vagy ezt mi okozza? Kellemetlen erről beszélni, szóval nem mondtam még senkinek. Mi ilyenkor a teendő? Betegség?

Figyelt kérdés

2014. márc. 10. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Orvosnak is kellemetlen lenne elmondani? Ha valami vérzik aminek nem kéne avval el kell menni orvoshoz!
2014. márc. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Régebben sokszor velem is előfordult, de már ritkán.

Nálam az oka (szerintem) a kevés rostot tartalmazó étrend miatti kemény széklet. Szinte küzdöttem vele és rengetegszer kirepedt a bőröm a nyílásomnál.

2014. márc. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Aranyeres vérzés, esetleg enyhe berepedés a végbél táján. Ritkán előfordulhat "normális" esetben is, keményebb béltartalom ürítésekor, enyhe akut vastagbél hurutnál (vírusos vagy bakteriális). Reparon kenőcs vagy hasonlók. Ha egy hétnél hosszabb ideig fennáll, akkor biztosan orvos.
2014. márc. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet aranyér! Bocs, de ez fontos! Minden WC használat után mosd meg nagyon, ha lehet még kamillateával is.

Lényeg, hogy sok rostosat egyél és sok folyadékot igyál.

Ne legyen kemény a székleted!

Ha ezek után sem jön rendbe, akkor irány az orvos!

Nagyon sok ember küzd ezzel a problémával!

2014. márc. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
El kéne menned orvoshoz.
2014. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen ezek a jobbik lehetőségek, amiket az előttem szóló, megemlített.


A rosszabbakra nem térnék ki, nem akarlak megijeszteni, de azért ajánlatos lenne egy orvossal is konzultálnod róla. Nem kell szégyellned. Láttak ők már cifrábbakat is.

2014. márc. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! Egyenlőre még nem akarok orvoshoz menni, de sok folyadékot és rostot fogok fogyasztani!
2014. márc. 10. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!