Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért vannak pici fehér...

Miért vannak pici fehér szemcsék az akváriumban?

Figyelt kérdés
Van egy 54 literes édesvízi akváriumom, amiben jelenleg 5 garnéla két algaevő csiga és isten tudja hány Physella acuta van benne, meg nem rég felfedeztem laposférgeket (Microstomum lineare valószínűleg), de azok nem osztanak szoroznak. A víz hőmérséklete 24 fok körüli. A gond az, hogy rengetek apró üledék szerű fehér cucc van leülepedve, ami az aljzaton nem látszik, de a növényeken annál inkább (sok növény van), valamint a szűrő felszínén, a szivacson (ami végül is jót jelent) illetve a "gépházán" is mint üledék. Ami még fontos, hogy mint kezdő akvarista elkövettem azt a hibát hogy a frissen berakott fehér(!) aljzatot nem mostam át, így pl amikor ültettem illetve (vulkanikus) köveket raktam bele utólag, akkor a víz tiszta opálos, szinte átlátszótlan lett (akkor még állatmentes volt az akvárium). De ilyenkor amikor leülepedett homonóm réteget alkotott egységesen az akváriumban (beleértve a növények levelét is), de most ilyen nincs, hanem kisebb-nagyobb darabkákban úszkál, illetve lerakódott. Lehetséges-e hogy az állatok (főleg a csigák) "leszopogatták" ezt a réteget és úgymond granulálták, ahogy ürüléket formáltak belőlük, vagy esetleg maga a víz túl kemény (bp-i vagyok)? Előre is köszi felvilágosítást! :)

2016. jan. 7. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Kép?
2016. jan. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hogy tudok ide felrakni?
2016. jan. 7. 18:11
 3/4 A kérdező kommentje:
megoldottam: [link]
2016. jan. 7. 18:16
 4/4 anonim ***** válasza:

csigák vannak? Igen! Akkor kiscsigák lesznek vagy rákok :D

Adj nekik egy botiát aztán elrendezi a sorsukat!

2016. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!