Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50 L-es akváriumba vízinövény?

50 L-es akváriumba vízinövény?

Figyelt kérdés

Az említett akváriumba szeretnék növényeket, nem azt mondom hogy tele legyen vele de azért legyen. Viszont a talajom elég gagyi (bazaltzúzalék) de egyelőre nem akarom lecserélni, szóval tudnátok ajánlani olyan növényeket, amiknek elég az a táptalaj amit a leveleiken vesznek fel?

JBL Ferropol 24-et adagolok, világításom 2x24W (daylight+növényes), jelenleg nem CO2-zok mert kevés növény van benne, de majd teszek bele easycarbo-t ha már több lesz. Szal összegezve: víz kb 15nk, ph olyan 7,5 körül, világítás 2x24w, és szutyok talaj :D



2016. jan. 9. 09:39
 1/7 A kérdező kommentje:
*nem táptalaj hanem tápanyag
2016. jan. 9. 09:41
 2/7 tomaszcool ***** válasza:

A világítás piszkosul erős egy 50 litereshez, persze ha low-tech akvát szeretnél összehozni és ha nem lesz beadott CO2, akkor bezony abból az lesz. :)


Kb olyan 0,5W/L körüli, nem túl koncentrált fény lenen a legjobb. Jelenleg nálad most kb ennek a duplája van. Ha jót szeretnél magadnak, és nem szeretnél elalgásodni, akkor a fényerőn csökkenteni kellene. Gondolom Odyssea T5 2*24 W-os armatúrád van és ha jól tudom és emlékszem (ennek utána kellene még járni), akkor azt lehet 1 csővel is üzemeltetni, ami már egész jól közelít a 0,5W/L-hez. Másik választásod, hogy kellően magasra emeled az armatúrát és akkor a fény kevésbé lesz koncentrált, valamint "jobban szóródik" és kevesebb jut az akvába. Ez a megoldás szerintem nem feltétlenül lenne jó a te esetedben, mert ha jól sejtem, akkor 30cm magas az akváriumod és rengeteget kellene emelni rajta, hogy jó legyen. Végül dönthetsz úgy, hogy leárnyékolod a csöveket ilyen módon: https://www.youtube.com/watch?v=eykB0R1h7fU (powered by B.joci)


Ha a fényerőt kb be tudtad lőni, akkor jöhetnek a növények, de a bazaltzúzalék sok szempontból nem jó. Még az aprószemű sóder is jobb lenne, mert a növények nem tudnak benne gyökeret ereszteni, mert ha nagyszemű, akkor túl nehezek a szemek + nem tudnak megkapaszkodni bennük, ha aprószemű, akkor nagyon tömörödik. Esetleg a Valisneria még kibírná, valamint van biztosan pár olyan növény, amit nem kell ültetni és szépen nő (pl mohák).


Tápozásnak pl EasyLife - Profito, Tropical Fish - Planter lenne a legjobb választás, ha vannak halaid. Valamint valamilyen Carbo adagolása napi szinten is sokat segítene.

2016. jan. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A világítás eredetileg 1 csővel ment, de elegem lett a barna algából ami nem hajlandó eltűnni, és azt olvastam, a világítás növelése segít ebben, valamint ha adagolom a easycarbo-t akkor a többi alga se nagyon jelenik meg. Nem vagyok milliomos, szal viszonylag keveset tudok rá költeni, de a helyzet jelenleg a következő: Sajnos nagyon kemény víz van nálunk, amiket eredetileg vettem növényeket kezdenek kipusztulni, pedig direkt olyat kértem az eladótól hogy bírják a kemény vizet...amazonasi kardfű az egyik de sárgul barnul, minden baja van. A másik vízi hortenzia volt, na az hamar megadta magát.Ami jól elvan az a gömbmoha, van még kislevelű vízikehely, és a schuleter kardfű, de de ez a kettő nem úgy néz ki mintha annyira jól érezné magát. Most már lágyítom fokozatosan a vizet, heti 20%-ot lecserélek, és ilyenkor a belső szűrő szivacsát is átmosom a leengedett vízben.
2016. jan. 9. 16:06
 4/7 A kérdező kommentje:
A talajt tényleg nem szeretném még EGYELŐRE kicserélni, mert két hónapja indítottam az akváriumot, és nem akarom újrakezdeni, majd úgy fél év múlva... Régebben is bazaltom volt, fodroslevelű vízikehely volt az akiban, na annak semmi baja nem volt, fejlődött, jól érezte magát még ebben a kemény vízben is. Mondom fél év múlva lecserélem a talajt, de addig, ha lágyítottam a vizet, ez a bazalt semminek se jó? Ha a többi dologban is tudsz segíteni megköszönném :D
2016. jan. 9. 16:10
 5/7 tomaszcool ***** válasza:

Ha Facebookod, akkor a Low Tech Akvakertész Közösség csoportot tudom ajánlani, ahol felteheted a kérdéseidet és gyorsabban kapsz válaszokat rá, mint itt. :)


Általában az probléma az akvarisztikai üzletekkel, hogy el szeretnének adni mindent a vásárlóknak és ennek érdekében elhallgatnak infókat, vagy szimplán átverik az embereket, vagy csak nem értenek igazán hozzá és mindenre bólogatnak, hogy "igen, ez jó lesz, ez meg kell, hogy maradjon ...". Lehet, hogy az Amazonasi kardfű kardfű jól megél a kemény vízben, de például elég intenzív fényt igényel és van egy sejtésem, hogy a CO2-őt sem veti meg. :D Tudomásom szerint a kislevelű vízikehely és a Schuleter-kardfű is szereti a fényt, és általában, ahol intenzív a fény, ott intenzív a növekedés, ezért több tápanyag és co2 kell. Igénytelenebb növények kellenének.


Ha nem váltasz a bazaltról, akkor marad a bazalt. :D

2016. jan. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tomaszcool ***** válasza:
*Ha van Facebookod ...
2016. jan. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom a csopotot, és az infókat is köszönöm!
2016. jan. 9. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!