Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a legjobb talaj (föld)...

Melyik a legjobb talaj (föld) az akváriumba ezek közül a növényeknek, ami legkevésbé káros a halak számára?

Figyelt kérdés

[link]


vagy


[link]


vagy


[link]


én a legutolsóra gondoltam nem azért mert az a legolcsóbb hanem mert a leírás alapján az tűnik a legjobbnak szerintem... szóval akinek van tapasztalat ebben az segíthetne melyiket válasszam?



2014. febr. 15. 20:53
 1/5 Platypus ***** válasza:
Mindhárom jó. Tisztán a növényi oldalról nézve a felső kettő jobb. Ezeket viszont nem lehet porszívózni, ami nagyon erős mechanikai szűrést követel meg, és még így sem élnek 1-2 évnél tovább. A manado egy picivel gyengébb talaj, de ez is teljesen jól működik. Az abszolúte előnye, hogy bátran porszívózható és örökéletű.
2014. febr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, de mi nem él egy két évnél tovább? Már a talajra gondolsz? Ne haragudj még egyszer, de nem teljesen egyértelmű nekem.
2014. febr. 15. 21:04
 3/5 Platypus ***** válasza:
Ezek a sötétbarna agyag talajok nagyon puha anyagból vannak, mindenféle mozgást rosszul viselnek. Egyszerűen összetörnek a szemcsék, így a talaj minősége leromlik. De ez a puhaság biztosítja egyben az előnyös tulajdonságaikat is(szeretik a bacik és a gyökerek), szóval valamit valamiért. Egy tökéletes növényesbe ilyet használnak, egy év után meg úgyis szétszedik és újrakezdik. Az adott felhasználási területhez így tökéletesen megfelelő talajok. Viszont ha nem tudod kímélni a talajt a mozgatástól, akkor hamar tönkremegy.
2014. febr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem! köszi szépen!
2014. febr. 15. 23:33
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Egyes halak számára esetleg az Ista 5,5 pH-ja alacsony lehet. Az Aquatik nature jónak tűnik de ha tényleg ennyire törékeny, akkor inkább a Manado. Olcsónak ezt sem mondanám, ha aláteszed a 2cm Aquabasis-pluszt a tápozás miatt. Nyilván egy kisebb akváriumnál, nem gond az ár, de egy nagyobbat telepakolni, bármelyikkel elég húzós.:D
2014. febr. 16. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!