Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rakhatom őket egy akváriumba?

Rakhatom őket egy akváriumba?

Figyelt kérdés

Mexikói kardfarkú halaim vannak. Rakhatok az akváriumba vörös neon halakat mellé?

Mindkét halnak azonos az igénye, ezért kérdezem.


2016. jan. 9. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Teljesen máshol, másfajta vízben élnek.
2016. jan. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nyilván nem ugyan arról a helyről származnak, de több leírást olvasva, fogságban mindkét halnak hasonló az igénye

- sűrű növényzet

- nagy akvárium

- 20-26 fok

-lágy de kemény vizet is bírják

Ezért vagyok bizonytalan.

2016. jan. 9. 14:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Az túlzás, hogy azonosak lennének az igényeik, de ha van elég hely, akkor kompromisszumokkal igen.
2016. jan. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"- 20-26 fok

-lágy de kemény vizet is bírják "


Ez nem igaz.


A vörös neonok jobban szeretik a melegebb vizet, a xifok egyáltalán nem szeretik a lágy vizet, a vörösneonok viszont sokkal kevésbé tolerálják a kemény vizet, mint pl a sima kék neonon.


Legnagyobb eltérés egyértelműen a keménységben van, a vörösneonok a magyar csapvizet is maximum elviselik, szenvedve, a xifoknak meg se kottyan, sőt, akár egy gyengébb brakk vízhez is hozzászoktathatóak.


És 24-25 fok mindkettőnek minimum kell.

2016. jan. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tudományos név: Xiphophorus helleri (Heckel; 1848)

Magyar név: Mexikói kardfarkú hal

Hőmérséklet: 24-27 °C

pH: 7-8

Dekoráció: Sűrű növényzet.

Keménység: 8-20 NK°



Tudományos név: Paracheirodon axelrodi (Schultz; 1956)

Magyar név: Vörös neonhal

Dekoráció: Sötét kövek, gyökerek, sok növény és nyílt tér az úszáshoz.

Hőmérséklet: 23-27°C

pH: 6-7,2.

Keménység: 2-8,5 NK°


Hát még mindig nem lettem okosabb, így most írok pár tenyésztőnek akik ebből élnek, hogy ők mit mondanak.

Köszönöm a válaszokat.

2016. jan. 9. 14:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Inkább sima neon, a lágy vízbe a xifó nem sokáig húzza, ilyen 20 nk-s csapvíz pedig a vörösnek se túl optimális.

Nem ártan tudni h mekkora az akvárumod?

2016. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az akvárium 300 literes
2016. jan. 9. 17:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Legalább azzal nincs baj:)

De nem értem, ekkora akváriumba már nagyon izgalmas társításokat ki lehet találni ,te meg xifó neon kombot választasz. Érdemes lenne a diszhal.info-t átnyálazgatnod.

2016. jan. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az akváriumot még tavaly vettem úgy, hogy vele jöttek a mexikói kardfarkú halak és egy hatalmas nyalóhal. A nyalóhal átkerült az 500 literbe, ott jól elvan. De a 300 literesben most csak 10 db kardfarkú van. Mivel mindig is neon halakat szerettem volna, így esett rájuk a választás. Sajnos a mexikóit sem eladni, sem elajándékozni nem tudtam, és a kereskedésben sem veszik be. Lehúzni a wc-n meg nem akarok egy halat sem, így maradnak.
2016. jan. 9. 20:01
 10/11 A kérdező kommentje:
nyalóhalnak mondom az alga evő halat :) bocsánat ha érthetetlen volt amit írtam
2016. jan. 9. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!